Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriBinance Coin (BNB) Haberleri

Binance’a Dava mı Açılacak, Binance’dan Önemli Açıklama

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance hakkında ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından inceleme başlatılacağı haberi iddia edildi.

] }

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance hakkında ABD Adalet Bakanlığı ve İç Gelir Servisi tarafından inceleme başlatılacağı haberi iddia edildi.

Bu haber sonrasında ise Binance sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yapılan açıklamada “yasal yükümlülüklerimizi çok umursuyor ve düzenleyiciler ile ilgili olarak kanun uygulayıcı kurumlar ile işbirliği içinde çalışmaya devam ediyor. şüpheli faaliyetlerin tespit edilmesi ve ele alınması için finans kurumları tarafından kullanılmakta olan kara para aklama işlemlerini önlemek için uğraş verdik. Bunun için güçlü bir uyumluluk programı geliştirmek için de çalışıyoruz. ABD de dahil olacak şekilde dünyanın dört bir yanında olan kurumlara yardımcı olabilmek açısından güçlü bir geçmiş taşıyoruz,” denildi.

Binance Haberi de Düşüşleri Etkiledi

Bitcoin başta olmak üzere çoğu kripto biriminde bugün görülen düşüşlerde Binance haberi de etkili oldu. Bu haberin ortaya çıkması sonrasında Bitcoin önemli bir gerileme yaşadı. Söz konusu olayla ilgili olarak ise henüz öne sürülen soruşturmaya yönelik detaylar bulunmuyor.

Ancak kripto piyasalarına dönük olarak özellikle devletlerin son zamanlarda baskıları gittikçe artmaya başlıyor. Çünkü devletlere göre kripto paralar ve borsaları kara para aklama işlemleri için yaygın olarak kullanılıyorlar. Bu durum ise suçu geliştirdiği için devletlerin önüne geçmek istedikleri bir durum olarak öne çıkıyor. İddia kapsamında Binance’ye yönelik bir soruşturma başlatılma ihtimali ise şimdilik uzmanlara göre zayıf olarak görülüyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu