Ethereum (ETH) HaberleriBinance Coin (BNB) HaberleriKripto Para Haberleri

Binance Tarafından 9 Milyon Tasarruf Açıklaması Geldi

Ünlü kripto borsası Binance tarafından borsadaki kullanıcıların geçen haftalık süreçte 9 milyon dolar tasarruf yapma imkânını kaybettikleri ifade edild

] }

Ünlü kripto borsası Binance tarafından borsadaki kullanıcıların geçen haftalık süreçte 9 milyon dolar tasarruf yapma imkânını kaybettikleri ifade edildi. Binance CEO’su Zhao tarafından yapılan açıklamada bu durumun ETH ağındaki yüksek gas ücretlerinden kaynaklı olduğu vurgulandı. ETH, Bitcoin ile birlikte yükselişe geçerek 1900 doların üzerine çıkarak rekor tazelemişti ama fiyatın rekor seviyeye ulaştığı saatlerde ise ETH ağındaki gas ücreti de 20 dolara ulaşmıştı.

ERC20 işlemlerine aracılık etmekte olan kripto borsa borsalarında, yüklü miktarda gas ücretleri ödeniyor. Bu konu hakkında Nansen CEO’su da Binance’in bir hafta süre içerisinde ödemiş olduğu işlem ücretlerine bakıldığında toplam değerin 5000 ETH’den fazla olduğunun görüldüğünü ifade etti. Binance bu bakımdan Huobi, Nexo, FTX gibi isimleri de geride bırakarak ETH için en çok işlem ücreti ödeyen platform haline geldi.

9 Milyon Dolar Tasarruf Yapılabilirdi

Binance CEO’su Zhao tarafından doğrulanan veriler kapsamında Binance’in geçen hafta 9 milyon dolar değerinde işlem ücreti ödediği de kabul edilmiş oldu. Ama CEO bu durumu kullanıcıların 9 milyon dolar tasarruf edebilecekleri yönünde açıkladı. Ayrıca ETH’nin Binance Smart Chain için 9 milyon dolarlık reklam yapmış olduğunu da vurguladı.

Blockchain verilerine bakıldığında ise Binance Smart Chain ETH’a kıyasla bir gün içerisinde iki kat daha fazla işlemi karşılıyor. Kullanıcısına düşük işlem ücreti verdiği için BSC bu sayede geniş kesimler tarafından tercih ediliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu