Kripto Para HaberleriAltcoin HaberleriBinance Coin (BNB) Haberleri

Flaş Gelişme Hunny Coin Hack Saldırısı Yedi, Mağdurlara Ne Olacak?

Binance smart chain projelerinden biri olan Hunny coin hack saldırısı aldı, Hunny coin Sıfırlanacak mı?, Hunny mağdurları ne yapacak?

] }

Alınan son bilgilere göre Binance Smart Chain projesi olan HUNNY hack saldırısı yaşadı. Bu bakımdan BSC ağı üzerinde kurulu bulunan ve hack girişiminde olan projeler arasına da yeni bir tane daha eklendi. Kullanıcılar da ağın güvenliğini sorgulamaya başladı.

Alınan bilgiler kapsamında BSC’de yer alan HUNNY saldırıya uğradı. Yapılan saldırının tekniğinin ise daha önceden de projeye uygulanan teknik ile aynı olduğu da belirtildi. Bu kapsamda kötü niyetli kimseler de çok sayıda token çıkararak piyasada satışlarını yapmış oldu. Açıklamalara göre HUNNY tokenı 0,23 dolardan 0,11 dolara saldırı sonrasında düşüş yaşadı.

Binance Smart Chain Saldırılara Açık mı?

Yapılan saldırı özellikle birim fiyatlarının da düşmesine yol açıyor. Bunun yanında kullanıcılar ise peşi sıra BSC üzerinde yer almakta olan projelere yönelik saldırıların düzenlenmesi yüzünden endişe duyuyor. Pek çok kullanıcı son saldırı ile birlikte geliştiricilerin ağda yeteri kadar korunmadıklarına dikkat çekti. Binance Smart Chain üzerinde bulunan projelerin saldırıya uğramaları Binance tarafından değerlendirildi.

Binance tarafından yapılan açıklamalarda BSC’nin kamuya açık bir yapıda olduğu ve bu yüzden isteyen herkesin platformu kullanabildiği belirtildi. Bu yüzden hack girişimlerinin bu yüzden kaynaklandığı ve ayrıca saldırıların başka platformlar için de söz konusu olabileceğine dikkat çekildi. Ayrıca Binance saldırılardan her zaman ders çıkarıldığını ve gerekli güvenlik önlemlerinin de bu açıdan sağlanmakta olduğunu belirtti.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu