Binance Coin (BNB) Haberleri

Binance Coin BNB Önemli Yükselme Yakaladı

BNB’nin bu beklenmedik fiyat artışı ise Plasm Network firmasına Binance’nin 2,4 milyon dolarlık yatırım yapması ile başladı.

] }

Bir süredir yükselme grafiğinde bulunan Binance Coin BNB bugün rekor tazeleyerek yeni bir ATH oluşturdu. 113,29 dolar seviyesinde işlem gören BNB böylece şimdilik en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıca kurumsal yatırımcılar ve firmaların da etkisi ile birlikte 115 dolara kadar da yükselme gösterdi. Binance Chain ağında temel ödeme aracı olarak tercih edilen BNB özellikle BTC ve ETH alınmak istendiği için çok önemli bir yükseliş yakaladı. BNB değeri buna göre son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 45 oranında artış gösterdi.

BNB Yükselişi İçin Temel Etmenler

Öte yandan BNB’nin bu yükseliş sebepleri de farklı etmenlere dayanıyor. 20 günlük üstel ortalamaya bakıldığında boğalar ayı piyasalarını engellediler. 50 günlük basit hareketli ortalamaya bakıldığında ise 20 günlük piyasa hareketlenmesine karşılık önemli duruş sergilenmiş oldu. BNB’nin böylesi bir yükseliş yaşaması sonrasında düzeltme yaşaması da tahmin ediliyor. Kripto birimin son hareketlerine bakıldığında RSI’yi aşırı satın alma bölgesine sokmuş bulunuyor. Özellikle RSI’da 70 seviyelerine ulaşması orta ve yüksek seviyelerde de fiyat düzeltmesi yaşamasına neden olabilir.

BNB’nin bu beklenmedik fiyat artışı ise Plasm Network firmasına Binance’nin 2,4 milyon dolarlık yatırım yapması ile başladı. Bu yatırım Polkadot projelerine 10 milyon dolarlık yatırım fon kapsamında en yüksek oranının kullanılmasını içeriyor. Ayrıca Bitcoin almak için de BNB alışlarının artması, doğrudan BNB fiyatlarının da yükselmesine neden oldu.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu