Binance Coin (BNB) HaberleriKripto Para Haberleri

Binance Coin (BNB) Hızla Yükseliyor!

Binance’in kendi kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) gösterdiği yükselişler ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı

] }

Kripto para piyasalarında, Şubat ayı içerisinde birçok fiyat hareketliliği net şekilde kendisini gösterdi. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) öncülüğünde yaşanan hareketliliklerde; Şubat ayı durgun başladı, ikinci hafta yükselişe geçti, üçüncü hafta sert değer kazançları yaşandı ve ayın son haftasında da sert değer kayıpları yaşandı.

Ancak bu aşamadan sonra Mart ayı da tıpkı Şubat ayının ilk iki haftasındaki gibi önce durgun daha sonra yükseliş eğiliminde başladı. Geçtiğimiz ay yaşanan sert değer kazançlarında, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in kendi kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) gösterdiği yükselişler ile dikkatleri çekmeyi başarmıştı. Daha sonra piyasalara paralel olarak gerileyen BNB, Mart ayındaki yükselişlere de ayak uydurdu. Peki BNB’nin bu yükselişinin arkasında hangi etken bulunuyor?

BNB Yükselişinin Arkasındaki Etken

Binance Coin, Şubat ayı ortalarında 340 dolar seviyesine kadar yükselerek tüm zamanların rekorunu kırmayı başarmıştı ancak ardından gelen düşüşler ile birlikte 200 dolar bandının altına kadar da gerilemişti. Yeni haftada Binance CEO’su Changpeng Zhao, artık BNB ile staking yapılabileceğini duyurdu. Zhao’nun duyurusu sonrasında hızla yükselen BNB, son 24 saat içinde %17’den fazla değer kazandı ve BNB/USDT paritesi 277,62 dolar seviyesini gördü. Bu yükseliş ile birlikte piyasa değeri bakımından BNB, Cardano’yu (ADA) geçerek en büyük 3. kripto para konumuna tekrar geldi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu