Türkiye'deki Binance Kullanıcıları Kimlik Avı Linki İçeren SMS Alıyor

Türkiye'deki Binance Kullanıcıları Kimlik Avı Linki İçeren SMS Alıyor

Türkiye'deki birçok Binance kullanıcısı, kimlik avı bağlantılarına sahip SMS mesajları aldıklarını bildiriyor. Bilgisayar korsanları Binance'den bu telefon numaralarını nasıl alabildi? Bazıları Binance'deki bir sorunun halının altına süpürüldüğünden şüpheleniyor. Türk kullanıcılar SMS ile kimlik avı mesajları aldıklarını bildiriyorlar.

Binance’ın Türk Kullanıcıları Tehlike Altına Olabilir

Binance’in Türk kullanıcıları kimlik avı mesajları alıyor ve birçoğunun neden olduğu konusunda kafası karışık. Borsa, kullanıcılara SMS metin mesajlarındaki bağlantıları tıklamamaları konusunda uyaran bir açıklama yaptı.

Kimlik avı mesajlarının Binance'den geliyormuş gibi görünmesi amaçlanmıştır. “ACİL: Binance hesabınızı doğrulayın” ifadesi, alıcıya bir bağlantı vererek görünmekte. Bağlantıyı tıklamak, "giriş yapmayı" gerektirir ve ardından şifrenizin çalınması muhtemeldir.

Durum hakkında merak edilen şey, bilgisayar korsanlarının bu kadar çok kullanıcının cep telefonu numaralarını nasıl elde edebildikleri. Böyle bir sızıntı sadece Binance'ın bir şekilde tehlikeye atılmasıyla açıklanabilir. Şu ana kadar, borsa kişisel bilgilerinizin herhangi bir şekilde ele geçirildiğini açıklamadı ancak kullanıcılarını uyaran bir duyuru yayınladı.

Tüm hesaplara göre, bu net bir veri sızıntısı gibi görünüyor ve Binance durumu mümkün olan en kısa sürede netleştirmelidir. Şu andan itibaren kaç telefon numarasının ele geçirildiğini bilmiyoruz.

Binance'daki Sorunlar

Borsa, kullanıcılarının birçoğunu ilgilendiren, son zamanlarda bir dizi sorun yaşıyor. Örneğin, geçen ay pek çok kullanıcı borsadaki bakiyelerinin 0 olduğunu tespit etti. Kısa bir süre sonra Borsa bunun 'performans sorunları' nedeniyle olduğunu iddia etti, ancak günlük işlem hacmi o zamanın tüm zamanların en yüksek seviyesine bile yakın değildi.

Değişim uzun süredir iddia edilmesine rağmen Malta'da olmayan borsa yönetim merkezinin konumu konusunda da tartışmalar yaşandı. Binance’in Türk kullanıcılarının bir şekilde ele geçirildiği doğruysa, borsa bunu söylemekle yükümlüdür. Onları sadece 'uyararak' halının altına süpürmek sadece haksızlık değil, aynı zamanda tamamen sorumsuzdur. Benzer bir durum geçen yıl BitMEX'te kişisel e-postalarla ortaya çıktı, ancak SMS kimlik avı e-postaları çok daha ciddi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.