Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer

Paribu’dan Binance’ye Coin Transfer

Ülkemizde en sık kullanılan iki farklı borsa Paribu’ dan Binance’ye Coin transfer nasıl yapıldığı ya da yapılıp yapılmadığı birçok kullanıcı tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir. Paribu yerli kripto para borsalarından bir tanesi olup işlem hacmi oldukça yüksektir. Bununla birlikte Binance borsası da global olarak tüm dünyada yatırımcıların kullanmayı tercih ettiği en yüksek işlem hacmine sahip olan kripto para borsalarından biridir.

Bu iki dev kripto para borsası kullanılarak yani Paribu’ dan Binance’ ye Coin transfer ediliyor mu sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak; evet, iki borsa arasında istediğiniz şekilde Coin transferi yapabilirsiniz. Peki, bunu nasıl yapabilirsiniz, Paribu’ dan Binance’ ye Transfer ücreti var mı, süresi ne kadar vb. tüm konulara detaylıca değindik.

Paribu'dan Binance'ye Coin Aktarma

Paribu’ dan Binance’ ye Coin transferi için;

  • İlk yapmanız gereken işlem yapmak istediğiniz Coin’ i Binance cüzdan hesabınızda bulmalı ve doğrudan adresini kopyalamalısınız. ( Aynı coin olmaları gerekmektedir, transfer öncesi dikkatli olunuz.)
  • Kopyaladığınız adresi Paribu borsa hesabınızda cüzdanınıza yapıştırmalı ve buradan yatırma ya da çekme gibi yapmak istediğiniz işlemleri seçmelisiniz.
  • Ardından transfer edilecek Coin miktarını da belirtmeli ve ÇEK butonuna basarak transfer işlemini tamamlamalısınız.

Paribu’dan Binance’ye Transfer Ücreti

Kripto para kullanıcıları bilir ki farklı borsalara kripto varlıkları aktarılırken ya da çeşitli yollarla transfer edilirken belli oranlarda komisyon ücreti kesilmektedir. Hatta aynı borsa içerisinde dahi işlem yaptığınızda bile yine belli bir ücret kesintisi gerçekleşebilmektedir.

  • Paribu’ dan Binance’ye transfer ücreti olarak da kullanıcılar belli oranlarda komisyon ödeyebilmektedir. Fakat, Paribu bu durum için ayrı bir yol izlemekte ve kullanıcılarından hesaplarına herhangi bir kripto para yatırmak istediklerinde onlardan herhangi bir ücret kesintisi almamaktadır. Kullanıcılar Paribu hesaplarına diledikleri kadar Coin transfer edebilir ve bunun için platform kendilerinden herhangi bir ücret talep etmemektedir.
  • Bunun yanında Kullanıcılar eğer Paribu’dan Binance’ye Coin transfer etmek istiyorlar ise iki yol izleyebilmektedir. Genellikle kripto para piyasasına yeni girmiş ve yatırım yapmaya başlamış olan kişiler doğrudan Paribu’dan Binance’ ye Coin transfer ederler ve bunun içinde belli miktarda komisyon ücreti ödemek zorunda kalırlar. Bu şekilde Coin transfer komisyon ücreti gönderilen miktarın %1’ i kadardır.

Genel olarak bakıldığında %1 komisyon ücreti oldukça fazladır ve bu yatırımcının gereksiz yere para ödemesi olarak görülmektedir. Bu nedenle çoğu yatırımcı biraz daha dolaylı yolu tercih ederek Paribu’dan Binance’ya Coin transferini gerçekleştirmektedir.  Komisyon ücretini daha aza indirerek en kolay ve ucuz yoldan Coin transfer etmek için doğrudan Binance’ ye para yatırmayı ve yatırdığınız miktarla Coin satın almanız gereklidir. En nihayetinde Paribu’ dan Binance’ye transfer ücreti usdt (trc20 ağından) 1 dolar kadar düşük bir ücretle 2 dk içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu’dan Binance’ye Transfer Süresi

Paribu’dan Binance’ye transfer süresi diğer tüm finansal işlemlerinde olduğu gibi platform içi gerçekleştirilen işlem yoğunluğuna, sitenin bakımda olup olmamasına, gönderilen Coin türüne vb. bazı faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Fakat, genellikle iki borsa arasında gerçekleştirilen Coin transfer süresi 1 dakika ile 30 dakika süreleri içerisinde değişiklik gösterebilmektedir.

Binance den Paribu’ya Transfer

İki borsa arasında Coin transferi işlemleri yapmak istiyorsanız her iki borsada da aktif hesabınızın bulunması gereklidir. Her iki borsada da hesabınız bulunuyor ise Coin transferini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz;

  • Öncelikle Paribu borsa ve Binance borsa hesaplarınıza giriş yapmalısınız. Ardından Paribu borsa cüzdanınızda bulunan işlem yapmak istediğiniz kripto para biriminin buradan adresini kopyalamalısınız.
  • Binance hesabınıza giderek buradan yatır işlemini gerçekleştireceğiniz sekmeye giriş yapmalısınız ve kopyaladığınız adresi doğrudan buradaki ilgili kısma yapıştırmalısınız. Ardından tutar kısmından işlem yapmak istediğiniz miktarı tanımlamanız gerekmektedir.
  • Bu aşamadan sonra yapmak istediğiniz işlemi seçmelisiniz ve karşınıza çıkacak olan güvenlik doğrulamasını girmelisiniz.
  • Bu şekilde Coin yatırabilir ya da istediğiniz Coin’ i hesabınıza çekebilirsiniz.

Son olarak belirtmeliyiz ki; Binance den Paribu’ya transfer işlemlerinde de her Coin için ayrı ayrı oranlarda komisyon ücreti kesilmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.