Metaverse Coinleri Binance

Metaverse Coinleri Binance

Metaverse coin'lerine yatırım yapmayı düşünenler için Binance platformunda işlem gören popüler Metaverse kripto paraları ve bu alanda değerlendirebileceğiniz fırsatlar hakkında bilgi edinebileceğiniz makalemizi keşfedin

Metaverse coinleri Binance son zamanlarda kripto para yatırımcıları tarafından en çok araştırılan konuların başında yer almaktadır. Özellikle araştırmaların Binance şeklinde yapılması insanların bu borsaya ne kadar güvendiğinin bir kanıtı olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bu yazımızda sizler ile metaverse kavramı ve Binance'de listelenen metaverse coinleri hakkında detaylı bilgileri paylaşacağız.

Metaverse nedir, birden fazla sanal dünyayı bir araya getiren kalıcı, çevrimiçi, 3D bir dünya konsepti olan metaverse, internetin gelecekteki şekli olarak da yorumlanmaktadır. İlerleyen zamanlarda oldukça gelişmesi beklenen bu kavram sayesinde insanlar birçok aktiviteyi kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Bu aktiviteler ve olayalar arasında kullanıcıların çalışması, buluşması, oyun oynaması ve sosyalleşmesi gibi temel durumlar yer almaktadır.

Tam olarak hayata geçmemiş olan metaverse, yine de bazı platformalar da görülmektedir. Günümüzde yaygın olarak görüldüğü sektör ise video oyunlarıdır. Geliştiriciler metaverse kavramını kullanarak, oyun içi etkinliklere ev sahipliği yaparak ve sanal ekonomiler yaratarak oyun kavramını nispeten değiştirmiştir.

Metaverse coin nedir sorusu ise metaverse kavramını merak edip araştıran kişilerin sıklıkla sorduğu ve araştırdığı diğer bir sorudur. Metaverse evreninde kullanılmak üzere üretilen dijital paralar genel olarak metaverse coin olarak adlandırılmaktadır. Bu coinler sayesinde insanlar sanal ortamdan gerçekleştirdikleri her ücretli işlem, aktivite veya olay için bu kripto varlıkları kullanabilecekler. Kullanıcılara birbirinden farklı imkan ve yetki tanıyan bu metaverse coin projeleri her geçen gün artmaktadır ve yeni projeler piyasaya sunulmaktadır.

Durumun böyle olaması kripto para yatırımcılarının bu coinlere oldukça ilgi duymaya başlamasını sağladı ve yatırımcıları metaverse coin nereden alınır şeklinde araştırma yapmaya itti. Bu yazımında Binance'de yer alan metaverse coinlerine ulaşabilir onlar hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

Binance'de Listelenen Metaverse Coinleri

Binance'de listelenen metaverse coinleri şu şekilde sıralanmıştır:

 • MANA (Decentraland)
 • SAND (The Sandbox)
 • AXS (Axie Infinity)
 • ILV (Illuvium)
 • PYR (Vulcan Forged PYR)
 • ALICE (My Neighbour Alice)
 • DAR (Mines of Dalarnia)
 • GHST (Aavegotchi)
 • SLP (Smooth Love Potion)
 • TVK (Terra Virtua)
 • HIGH (Highstreet)

MANA (Decentraland) Nedir?

MANA coin nedir, blockchain projelerine yaptığı işeler ile gündeme gelen Ariel Meilich ve Esteban Ordano tarafından 2017 yılında kurulan MANA, kripto para piyasasında en çok bilinen coin olan Ethereum blockchain'i tarafından desteklenmektedir. Aynı zamanda Mana, kendisini kullanıcıların içerik ve uygulamalar oluşturmasına, deneyimlemesine ve bunlardan para kazanmasına olanak tanıyan bir proje olarak nitelendirmektedir. Kullanıcıları en çok heyecanlandıran durum ise bu sanal dünyada, kullanıcılar daha sonra gezinebilecekleri, üzerine inşa edebilecekleri ve para kazanabilecekleri araziler satın alabilecek olmalarıdır.

MANA Coin şu anda Binance'den alınan verilere göre 2,3 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 4.237,73M dolar olan bu Coin’in 24 saatlik hacmi ise 270,56 M dolardır. Piyasada dolaşan arzıysa 1.84B MANA şeklindedir. MANA Coin son günlerde piyasa değerini yüzde 4.10 oranında düşürmüştür. Analistlerin yorumlarında kendine bir yer bulan bu kripto para biriminin piyasadaki sıralaması #32 olarak bilinmektedir.

binance metaverse coin

SAND (The Sandbox) Nedir?

SAND coin nedir, oyunsever yatırımcıların oyun oynarken coin kazanmasına olanak tanıyan bir proje olan SAND coin, Ethereum ağını kullanmaktadır. Sand coin aynı zamanda ERC-20 alt yapısını kullanmakta içerisinde pazara aktarılabilir özelliğe sahip olan varlıklar yaratılmasına olanak tanıyan yazılım olan VoxEdit, oyuncular tarafından üretilen varlıkların ticaretine olanak tanıyan merkeziyetsiz bir pazar olan Marketplace ve kullanıcıların ücretsiz bir biçimde oyun oluşturulmasını mümkün hale getiren araç kutusu olan Game Maker bulundurmaktadır.

SAND Coin şu anda Binance'den alınan verilere göre 2,96 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 3.427,40M dolar olan bu Coin’in 24 saatlik hacmi ise 344,25M dolardır. Piyasada dolaşan arzıysa 1.16B SAND şeklindedir. SAND Coin son günlerde piyasa değerini yüzde 3.32 oranında düşürmüştür. Analistlerin yorumlarında kendine bir yer bulan bu kripto para biriminin piyasadaki sıralaması #39 olarak bilinmektedir.

AXS (Axie Infinity) Nedir?

AXS coin nedir, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri ile ekosisteme katkılarla token kazanabileceği Pokémon'dan ilham alınan bir oyun oalrak karşımıza çıkan Axie Infinity, oyunculara evcil hayvanları için savaşabilme, eşya toplayabilme, yükseltebilme ve arazi tabanlı bir krallık kurabilme imkanı sunmaktadır. Bu proje genel hatları ile oyuncularının sahip olduğu ve işlettiği blok zinciri tabanlı bir ticaret ve savaş oyunu olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda bu metaverse projesi oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine imkan vermektedir.

AXS Coin şu anda Binance'den alınan verilere göre 52,18 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 3.172,67M dolar olan bu Coin’in 24 saatlik hacmi ise 337,64M dolardır. Piyasada dolaşan arzıysa 60M AXS şeklindedir. AXS Coin son günlerde piyasa değerini yüzde 3.58 oranında düşürmüştür. Analistlerin yorumlarında kendine bir yer bulan bu kripto para biriminin piyasadaki sıralaması #42 olarak bilinmektedir.

ILV (Illuvium) Nedir?

ILV coin nedir, Ethereum blok zinciri üzerinde oluşturulan ve oyuncunun sanal bir dünyayı serbestçe dolaşabildiği rol yapma/savaş oyunu olan Illuvium (ILV), bulundurduğu bazı özellikleri ile oyuncuların ve yatırımcıların dikkatini çekmektedir. Bu özellikler arasında Illuvium'da yer alan çeşitli toplama ve ticaret özellikleri bulunmaktadır. Oyuncular projeden elde ettikleri ILV coinleri takas edilebilir ve seviyesi yükseltilebilir koleksiyonluk NFT oyun içi karakterlere ve eşsiz envanterlere sahip olmak için kullanabilirler.

ILV Coin şu anda Binance'den alınan verilere göre 587,21 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 381,27M dolar olan bu Coin’in 24 saatlik hacmi ise 19,82M dolardır. Piyasada dolaşan arzıysa 650K ILV şeklindedir. ILV Coin son günlerde piyasa değerini yüzde 3.91 oranında düşürmüştür. Analistlerin yorumlarında kendine bir yer bulan bu kripto para biriminin piyasadaki sıralaması #151 olarak bilinmektedir.

PYR (Vulcan Forged PYR) Nedir?

PYR coin nedir, Vulcan Forged platformunun Ethereum blok zinciri altyapısı kullanılarak oluşturulmuş yerel kripto para birimi olan PYR, Vulcan Forged platformunda yapılacak tüm işlemlerde kullanılmaktadır. Vulcan Forged platformu ise oyna kazan türündeki bir oyun, DeFi platformu ve Metaverse evrenidir. Aynı zamanda geliştiricilerin projelerinde kullanılmak üzere oluşturulmuştur.

PYR Coin şu anda Binance'den alınan verilere göre 13,38 dolardan işlem görmektedir. Piyasa değeri 317,83M dolar olan bu Coin’in 24 saatlik hacmi ise 81,87M dolardır. Piyasada dolaşan arzıysa 23M PYR şeklindedir. PYR Coin son günlerde piyasa değerini yüzde 12.55 oranında düşürmüştür. Analistlerin yorumlarında kendine bir yer bulan bu kripto para biriminin piyasadaki sıralaması #167 olarak bilinmektedir.

Bu yazımızda kripto para yatırımcılar ve takipçileri için dünyaca ünlü kripto para borsası binance'te yer alan metaverse coinlerini kapsamlı olarak ele aldık.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.