Bitcoin Düzeltme Nedir? Bitcoin düzeltme Ne demek

Bitcoin Düzeltme Nedir? Bitcoin düzeltme Ne demek

Yatırımcıların en çok merak ettiği ve korktuğu konuların başında yatırım yaptıkları coin yada hissenin ne zaman düşüşe geçeceğidir. Bitcoin düzeltme Ne demek, Kripto para düzeltme Nedir, Piyasada düzeltme ne demek gibi sorular yatırımcı tarafından merak edilmektedir. Düzeltme aşırı alım yapıldığında yoğun satış baskısı gelerek sert düşüşleri tanımlamaktadır. Bu düşüşler yüzde 10 da olabilir yüzde 50'de tam olarak bir oran verilmesi imkansızdır.

Bitcoin, blockchain teknolojisinin ilk ürünüdür ve arzı 21 milyon adet ile sınırlandırılmıştır. An itibariyle 18,629,856 (%88.71) adet kazılmış olup kalan 2.370.144 adeti madenciler tarafından kazılmaktadır. Bitcoin’in fiyatlanması temelde buraya dayanmaktadır. Bitcoin’in volatil piyasası mevcuttur.

Bitcoin Düzeltme Nedir? Bitcoin düzeltme Ne demek

Her ne kadar geçmiş yıllara göre bu volatilitesi azalsa da pump ve dump kripto paraların bir gerçeğidir. Bir finansal varlığın en son gördüğü tepe fiyatından %10-20 arasında yaptığı düşüşe düzeltme(correction) denir. Bitcoin düzeltme bazen saatler kadar kısa bazen de aylara yayılabilecek kadar uzun sürebilir. Aslında düzeltmeler alttan satın alan yatırımcı için büyük bir fırsat, sağlıklı bir fiyat hareketidir.

Bitcoin Düzeltme Ne Zaman?

Bitcoin düzeltme yapacağı zaman tam olarak bilinemez. Teknik analiz (TA) Bitcoin yorum ve düzeltme hakkında belki bize kısmi olarak yardımcı olabilir. Bu da TA ile karanlıkta yön tayin etmeye benzer lakin grafiğe bakarak çıkarım yapmanın başka metodu da bulunmamaktadır. Teknik analizdeki bazı indikatörler ile fiyatın aşırı alım bölgesine girdiği gibi yorumlar yapılabilir. Yine de düzeltmenin tam zamanı hakkında bilgi vermek doğru değildir.

Bitcoin düzeltmesi nasıl anlarız?, bunun için öncelikle grafik bilginizin olması gerekmektedir. RSİ değeri 100 lere yaklaştığı zaman aşırı alım yapıldığı ve satış yapılacağı anlaşılabilir. Bunun dışında macd, vortex, chaiken indikatör ve osilatörlerden yararlanarak öngörüde bulunabilirsiniz.

Bitcoin Yorum

Bitcoin anlık olarak $50,076 olarak fiyatlanmaktadır. Geçen aylarda parabolik yükseliş sergileyen BTC şu sıralar boğa sezonu geçirmektedir. Son zamanlarda gelen haberlere göre tüm dünyada kurumsal yatırımcıların da BTC aldığı bilinmektedir. Borsa döngülerine göre belief  (inanç) bölgesinde olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Bu da Bitcoin’de yükseliş trendinin devam etmesinin beklendiğini göstermektedir.

Google trendler aramasında da her geçen gün üst sıralara tırmanması boğa sezonunu gösteren bir belirteçtir.  Arada fiyat dalgalanmalarının ve düzeltmelerin olabileceği de unutulmamalıdır. Büyük şirketlerin Bitcoin için geçmişte söylediği olumsuz sözlerin, gün geçmesin ki olumluya dönüştüğünü de görmekteyiz. Bitcoin’in kripto borsalara her geçen gün yeni yatırımcıları çektiği bir gerçektir.

Tabi ki hiçbir emtia, döviz yahut değer saklama aracı sonsuza kadar yükselemez. Bu boğa sezonu da sona erecektir. Sonrasında uzun bir süre ayı sezonuna girilmesi kaçınılmazdır. Geçmiş döngülerde bu hep olagelmiştir. Fakat her şeyin ötesinde dünyanın Bitcoin’e inanmaya devam ediyor olması gelecek adına ümit veren bir gelişmedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.