Binance'da SHIB Listelenmeye Başladı, Yatırımcılar Nelere Dikkat Edecekler?

Binance'da SHIB Listelenmeye Başladı, Yatırımcılar Nelere Dikkat Edecekler?

BTC ve ETH katili olarak lanse edilen ve yakın zamanda DOGE için de aynı duruma gelen SHIB projesi ortaya çıktı. Shiba kısa süre öncesinde yüzde 2000 oranında yükseliş elde etti ve piyasalarda çok ses getirdi.

Özellikle dün Binance tarafından SHIB’in listeye alınması ise birimin çok daha fazla kuvvet bulmasına neden oldu. Binance kripto para borsasında listelenen birim son 24 saatlik süre içerisinde yüzde 150 oranında değer kaybetti. Her ne kadar son 1 saat içinde kazandığı bu yükselişini bir miktar kaybetmiş olsa da birim özellikle diğer kriptolara önemli bir tehlike olarak adlandırılıyor.

SHIB İçin Yatırımcıların Dikkat Edecekleri Noktalar

Proje kurucuları tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında SHIB’in özellikle DOGE katili olarak lanse edildiği görülüyor. Projenin en çok dikkat çeken kısımlarından birisi ise Vitalik Buterin’in kişisel cüzdanında SHIB arzının yarısının yer alması olarak öne çıkıyor.

ETH kurucu ortağının SHIB yatırımı yapmış olması dikkatleri bu konuya çekti. Fakat SHIB için yatırımcıların dikkat etmeleri gereken konular bulunuyor. Birimin yol haritasına bakıldığında hiçbir önemli gelişmeye sahip olmadığı anlaşılıyor.

Özellikle DOGE’ye yapılacak olan eleştiriler aynı şekilde SHIB için de yapılabilirler. SHIB anonim bir kurucuya ve neredeyse de sınırsız bir arza sahip bulunuyor. Bu gibi durumlar ise kripto piyasasında çok sert düşüşleri beraberinde getirebiliyor. Bu yüzden yatırımcıların bu duruma dikkat etmeleri gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.