Binance Para Çekimi Nasıl Yapılır?

Binance Para Çekimi Nasıl Yapılır?

Binance en çok tercih edilen kripto para borsalarından biridir. Düşük komisyon oranı, hacim ve hızlı teknolojileri yardımıyla çok fazla kullanıcıya ulaştılar. Sitenin kendi coini BNB’nin fazlasıyla değer kazanmasıyla 2019 yılının çeyreğine gelmeden 78 milyon dolar kazanç sağladılar. Binance gelişen teknolojisi ile daha fazla kullanıcıya ulaşmaktadır. Bu yazımızda Binance ile nasıl para çekilir? Sorunuzu yanıtlıyoruz.

Binance Para Çekimi Nasıl Yapılır?

⦁ Binance sitesine girerek hesabınıza giriş yapın.

⦁ Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta yer alan fonlar – para çekme butonuna tıklayın.

⦁ Coin anahtar kelimesini veya çekilecek parayı seçin

⦁ BTC para yatırma adresini ilgili platformda kopyalayıp kırmızı kutunu bulunduğu “BTC Para Çekme Adresi” bölümüne yapıştırabilirsiniz.

⦁ Para çekme miktarınızı girdikten sonra sistem komisyon ücretini düşecek, alacağınız tutarı hesaplayacaktır.

Dikkat etmeniz gerekenler:

Binance Para Çekimi Nasıl Yapılır?

⦁ Binance ile para çekme bölümü para yatırma bölümü ile aynıdır.

⦁ Eğer kişisel onayınızı tamamlamadıysanız, 24 saat içerisinde para çekme limitiniz 2 Bitcoin’dir.

⦁ BTC’yi Binance ile çekmek istiyorsanız, BTC’yi ilgili platformda bırakmayı seçtiğinize dikkat ediniz.

⦁ Belirli bir belirteç için, para çekerken, sadece doğru para çekme adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Tag bölümünü doldurmanız gerekir.

XRP’yi örnek alırsak, önce “XRP Withdrawal Address” bölümünü doldurmanız gerekmektedir. Bundan sonra” XRP Withdrawal Tag” ile ilgili platformda kopyaladığınız bölümü buraya yapıştırınız.

⦁ Gönder butonuna tıkladıktan sonra e-postanıza onay epostası gelecektir. Tüm bilgileri kontrol ettikten sonra para çekmeyi onaylayın.

1- Amazon Veri Merkezi Problemi

Amazon Web Services’ta (AWS) yaşanan sunucu problemlerinden kaynaklı API’lerde ve para çekme işlemlerindeki sorunlar sürmektedir.Bu zaman kadar  teknik aksaklıklardan dolayı birçok kripto para borsası etkilendi, Binance para yatırma ve çekme işlemlerini geçici olarak askıya aldığını duyurdu.

Bu sorunu daha önce yaşayan borsalardan biri olan Kucoin de AWS kaynaklanmış teknik problemlerden dolayı hizmetlerin belli bir bölümüne erişim sorunu yaşanabileceğini ifade ederken BitMax ise para çekme işlemlerini durdurduğunu açıkladı.

Amazon, The Block’a AWS Asya Pasifik (Tokyo) bölgesinde geçici bir kesinti sorunu olduğunu destekleyici açıklamalarda bulundu. Tokyo’daki AWS servislerinde sorunların giderilmesi için çalışmaların sürdüğü fakat henüz sorunların çözüme kavuşturulamadığı açıkladı.

2- Binance Güvenilirliği

Binance'dan Ponzi iddialarına online yanıtlar sürekli geliyor. Kripto parası sürekli büyüyor ve haliyle bu durumu fırsata çevirmek için kötü niyetli kişiler de devreye giriyor. Peki ama nedir son durum? Kripto para sektörü dışında yer alan yatırımcılara durumu negatif olarak yayan negatif yatırımcılar, sizin için online bir seçenek oluşturuyor. 2018 senesinde kurbanlar bu tip yapılar ile kendini ön plana çıkarıyor. Kısa sürede kazanç elde edecekleri bir yalana insanları dahil eden kötü niyetli kişiler, ortalama 1.7 milyar dolar kaybettirmişti geçenlerde.

https://twitter.com/AlexSaundersAU/status/1165916012652285952

Kötü niyetli kişilerin uyguladıkları bu taktiklerden sonra, güvenilir kurumlar ve bankalar aracılığı ile kayıp paraların geri alınması isteniyor. Ponzi yapısı ile binance iş birliği de burada devreye girdi ve ponzi yapısının hedefi binance oldu haliyle.

Singapur merkezli bir piramit yapıya sahip olan bu sistem, pek çok kişi tarafından sorgulandı. Sonra binance ortağı olan Changpeng Zhao ise anında bu iddialara yanıt verdi. Binance ile çalıştığını söyleyenlerin yüzde 99 oranı kendileri ile çalışmadığını söyleyen CEO, lending hizmetini de kullanıma sokacaklarının müjdesini vererek, insanlara bu konuda çok daha güvenli limanlara yönelmelerini ve kendileri ile doğrudan iletişimde olmalarını söyledi.

Konuya dair güncel olarak ön plana çıkarılan bu duyurular, Binance sistemiyle ilgili eleştirileri de beraberinde getiriyor. Online olarak yapılacak olan her bir aşamayı ve çalışmayı güncel olarak inceleyebilir, site üzerinden rahatlıkla görebilirsiniz.

3- Binance Üzerinde %15 Faiz Talebi

Kripto para borsası ile ilgili bazı gelişmeler var. Binance üzerinde yapılan faiz getirisi bildirisine pek çok kişi talip oldu ve abonelik başvuruları 16 saniye içerisinde tamamlandı. Pek çok kişinin merak ettiği ve özellikle lending konusunda hizmet vereceğini duyuran Binance için, kripto paraları ile ilgili borç sistemi aktif edilmişti. Bu konuda kullanıcılara sunulan hizmet için başvurular bu sabah alındı ve oldukça yoğun bir talep olduğunu söyleyebiliriz.

Binance'dan Ponzi İddialarına Yanıt!

Etap etap ilerleyen başvurular, öncelikle Binance Coin, USDT, Ethereum Classic ile ön plana çıktı. Bu konuda büyük limitler ve üst limit seçimleri kullanılmaya başlandığı için kazançlarla ilgili de yeni yükselişler yaşandı diyebiliriz.

Binance tarafından yapılan duyurularda, çok yakında daha farklı ürünlerin sistemde aktif olacağını söyleyebiliyoruz. Bu konuda hem daha hızlı duyurular hem de daha çok gelişmeyi ön plana çıkaran Binance, şu sıralar coinlerle ilgili piyasada biraz aktif halde olacak gibi görünüyor. Sizin için değişimin ilacını oldukça büyük bir yapıda organize eden Binance, genel duyurularını da hızlı bir şekilde yapıyor. Bunu da CEO aracılığıyla Twitter üzerinden yapıyor. Bu yüzden lending ile ilgili son dönemlerde büyük tartışmalar yaşanıyordu ve insanlar bu tartışmalar için daha farklı, daha yoğun bir sürece dahil olmak istedi. Bu yüzden yeni para birimleri, yeni koinler ve altcoinler için yapılacak bütün duyuruları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

4- Binance.us

En büyük kripto para birimi borsalarından bir tanesi olan Binance’ın ABD merkezli yeni şubesi Binance.us önümüzdeki birkaç gün içinde başlayacak ve “Müşterinizi Tanıyın” (Know Your Customer) tescilli olacak.

Binance.us tarafından 6 Eylül'de yayınlanan bir bildiriye göre, önümüzdeki haftalarda ticaret platformunun lansmanının beklendiği gibi bundan birkaç gün önce KYC'ye başlayacak. Bunun amacı, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak ve fonlarını yatırmak için zamanlarının olmasını sağlamak.

Üyelik sürecini tamamlamak için kullanıcıların geçerli bir devlet kimliği - ehliyet veya pasaport - ve sosyal güvenlik numarası vermeleri istenecektir. Gönderiye göre, Binance.us 'ın kullanılabilir olacağı ülkelerin listesi henüz kesinleşmedi ancak hizmete girme sürecinin başlamasından önce bu konu ile ilgili olarak da bir duyuru yapılacak.

Binance, “Venus” adlı Blockchain Projesini Başlattı

Daha önce bilindiği gibi, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan kripto para birimi meraklıları, Binance'ı Eylül ayından itibaren kullanamayacakları için borsa, birçok kripto varlığı çeşitli başka borsalara kaptırdı. Binance insanlar tarafından sadece uzun vadede yatırım yapmalarının yanında kaldıraçlı işlemlerin de yapılmasına olanak sağlayan bir borsa. Ancak bu konuda rakiplerine göre henüz acemi sayılabilir. Zira bu işlemler sırasında kullanılan arayüz ve mobil cihazlardan işlem yapılırken yaşanan gecikmeler, insanların kısa sürede sonuca ulaşmak istedikleri kaldıraçlı işlemlerin yapılabilmesi için yeterli imkanı sağlayamıyor.

Önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak olan Binance.us ile ilgili çok derinlemesine bir bilgi bulunmuyor. İnsanların en çok merak ettikleri konuların başında ise kısa sürede çok kazandıran kaldıraçlı işlemlerin yapılıp yapılamayacağı. Çok fazla analize gerek duyulmaması ve kısa zamanda çok kazandırması yüzünden insanlar kaldıraçlı işlemlere büyük önem veriyorlar. Binance üzerinde bu işlemi yapanların büyük bir çoğunluğu şu anda BitMex ve Bitseven gibi borsalar üzerinden işlem yapmaya devam ediyorlar.

5- Binance'nin Yeni OTC Platformu

Öncü kripto para borsalarından birisi olan Binance, 2019 yılında birçok yeni plan ve projelere imza atmıştı. Bu konuda rakiplerini geride bırakmayı başarmıştı. Böylece kripto para yatırımcılarının en çok kullandığı borsa oldu.

Binance’nin geçtiğimiz aylardaki kendi vadeli işlemi büyük yankı uyandırdı. Bununla birlikte ABD’de hizmet verecek olan kripto para borsası için de kayıt alınmaya başlandı. Geçtiğimiz Salı günü Binance’nin kurucu ortağı He Yi Şanghay Blockchain Haftasında borsanın yeni planını açıkladı.

Binance’nin Yeni OTC Platformu

Yi, Binance’nin bir ay içinde platformuna tezgah üstü (OTC) alım satım ekleyeceğini söyledi. Ayrıca kullanıcılara OTC itibari para alım satım kapısının açılacağınında müjdesini verdi. Söz konusu tezgah üstü alım satım platformunun öncelikle Çin Yuanı destekleyeceğini söyledi. Yi önümüzdeki aydan itibaren borsanın Çin’ e daha fazla zaman ve kaynak ayıracağını belirtti. Buda bir nevi ülkeye dönüş sinyalleriydi.

Binance, aslında Çin merkezli bir kripto paraydı fakat artan regülasyonlarla Malta’ya geçiş yapmıştı hala da Malta’da hizmet veriyor. Kurucu ortak Yi aynı zamanda borsanın küresel çapta 170 ülke kullanıcılarının binance.com üzerinden itibari para ile kripto para alabilecekleri yeni bir hizmet devreye sokacaklarını vurguladı. Bunlara ek olarak Binance Çin’e uzun zaman sonra ilk yatırımını geçtiğimiz günlerde yaptı.

6- Digibyte Kurucusu Jared Tate ve Binance

Jared Tate, Binance’nin DGB’yi listelemek adına 300 bin dolara ek olarak tüm DGB arzının yüzde 3 ’ünü istediğini dile getirdi. Bu ortalama 3 milyon 300 bin dolar eder. Görüldüğü üzere kripto para borsası Binance ile 2014’ten bu yana kripto para piyasasında olan Digibyte ile arasında gerilim var.

Kurucu Tate, geçen sene Binance’nin 2017 yılında DGB’yi listeleme sözü verdiğini ama borsanın telep ettiği ücreti ödemeyi kabul etmediklerinden dolayı DGB’nin Binance’te listelenmediğini iddia etti. O dönemlerde borsanın 2.5 milyon dolar listeleme ücreti istediği söyleniyor.

Bununla birlikte 2019 yılının Temmuz ayında Digibyte ekibi Twitter hesabından bir paylaşım yapmıştı. Bunun ardından aradaki buzların eriyeceği ve DGB’nin Binance’de listeleneceği düşünülmüştü. Üstelik bu paylaşımda Digibyte Binance’ye zeytin dalı uzatmıştı. Ayrıca paylaşımın ardından DGB fiyatı yüzde 25 artmıştı.

İki grup arasındaki gerginliğin hala devam ettiği dün ortaya çıktı. Tate birkaç hafta önce Binance ile bir video görüşmesi yaptı. Bu görüşmede borsanın listeleme için 300 bin dolara ek olarak blok zincirinin hack lenmesine karşı bir sigorta amacıyla tüm DGB’nin yüzde 3’ünü isteğini dile getirdi. Tate, Digibyte gibi merkeziyetsiz bir Blockchain ile bunun gerçekleşmeyeceğini söyledi ve sözlerinin devamında ayrıntılı açıklamalarımdan sonra geri dönüş yapacaklarını söylediler ayrıca DGB’nin Binance veya Coinbase’de ne zaman listeleneceği sorusundan sıkıldım. Onlar istediklerini yapmakta özgürler dedi.

Digibyte 2013 yılında geliştirilmişti. 2014 yılının Ocak ayında piyasaya çıktı. Digibyte 2018’in başında 0.14 dolara çıkmıştı ve bu onun zirvesiydi. Şu anda da 0.008 den işlem görüyor.

7- Binance ve Koinal Ortaklığı

Kripto para borsalarında biri olan  Binance, Türk girişimciler doğrulusunda yapılan Londra odaklı kripto para firması Koinal ile ortaklık kurarak yeni tek itibari para kanalı henüz ilave etti. Borsa doğrulusunda bu gün uygulanan duyuruya göre kullanıcılar, Koinal ile uygulanan iş birliği vasıtası ile Bitcoin, Bitcoin Cash, Ether, Litecoin ve XRP’yi banka transferlerinin yanında hem Visa hatta MasterCard debit kartlarıyla alabilecekler.

Binance Hangi Türk Şirketle Ortaklık Kurdu ?

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, hamlenin kripto parayı henüz da yaygınlaştırmayı hedeflediğini ifade etti.

Binance, henüz evvel Koinal’a benzer şeklinde itibari para kanalları için Simplex, Paxos ve TrustToken’la beraberlik kurmuştu. Koinal ile gerçekleşecek olan işlemlerde yüzde 2.5 komisyon uygulanacak. Bu miktar, Simplex ve başka aynısı hizmetlere göre oldukça rekabetçi.Ortalama prosedür müddeti ise 5-20 dakika olarak vurgulanıyor.

8- John McAfee ve Binance

John McAfee şu anda yetkililerden gizlendiğini iddia ediyor. Ancak yine de fikrini aynı şekilde dile getiriyor. Son röportajında Facebook’un Libra'sı başta olmak üzere planlanan Freedom Coin'e kadar pek çok konuya değindi. Bununla birlikte, Binance hakkındaki düşüncelerini de söyledi ve nihayetinde Binance'in ABD düzenleyicilerine gereksiz yere boyun eğdiğini savundu.

John McAfee ’ye göre, Binance’in ABD’deki düzenleyicilere karşı dik durması ve basitçe “hayır” demesi gerekiyordu. Bunun nedeni, Binance’in şu anda faaliyetlerinin büyük çoğunluğunun ABD’nin dışındaki olması ve McAfee’ye göre ABD’li düzenleyicilerin borsa üzerinde kontrol sağlamaya çalışması saçma. McAfee, “Amerika farklı bir ulus devlet…… [Changpeng Zhao] 'nun olduğu yerde yetkisi yok” dedi.

Binance şu anda Malta'da bulunuyor ancak başka ülkelerde de şubeleri var. Kısa bir süre önce KYC kurallarına göre ticaret yapabilmesi için Amerika'da Binance US şubesin açtı.

Binance CEO'su Yatırımcıları Bitcoin’e Karşı Bahis Yapmamaları Konusunda Uyardı

Bununla birlikte, McAfee neden Zhao’nun ABD’deki düzenleyici kurumlara boyun eğdiğini anlıyor. Bunun nedeni “Amerika’nın güçlü ve uzun bir erişim ağına sahip olmasıdır”. Buna uymamak, Binance’in çok sayıda Amerikalı’ya ulaşmasını engeller ve nihayetinde bu durum borsaya zarar verir.

Bununla birlikte, sıkıntıların tümü, McAfee’nin görüşüne göre, merkezi olmayan borsalara ve gizli coinlere ihtiyacımız olduğunu kanıtlıyor. Bazı bankalar kripto para birimini satın almak için kendi fonlarını kullanan müşterilerini yasaklamaya başladılar. Benzer şekilde, gizli paraları da, sosyal bir sorumluluk olarak gören düzenleyicilerin tespitlerinden biri haline geldi. Sonuçta “daha düzenli” olan ancak başlangıçta harika görünen tüm yönlerini yitiren bir kripto para birimi endüstrisi var.

Sonuçta, McAfee'nin işaret ettiği nokta şu: Bu düzenlemelerin paramızı nasıl harcadığımıza, nerede sakladığımıza ve onunla ne yapmamıza karar vermemesi gerektiği. Bu yüzden özgürlüğün tanımıdır ve kısmen açıklanamayan bir yerde saklanmasının nedeni de budur.

9- Calvin Ayre ve Changpeng Zhao

Bir çok kişi tarafından Craig Wright’ın medyadaki sağ kolu olduğu düşünülen Calvin Ayre, geçtiğimiz günlerde dolandırıcılık yaptıkları için Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao’yu "Dolandırıcı" olarak tanımladı. Son zamanlarda, Zhao esnetme hakkında masum bir tweet yaptı. Binance'in şimdi esnetme hizmetleri sunacağını ve kullanıcıların katılmak için “gerçekten hiçbir şey yapmak zorunda olmadıklarını” söyledi. Bunun nedeni, Binance'te tuttuğunuz fonların otomatik olarak biriktirilmesi ve normalde yaptığınız gibi işlem yapabilmeniz. Binance, gelecekte, kullanıcılar için daha fazla esnetme seçeneklerini desteklemeye çalışıyor.

Ancak bazıları Zhao’nun sözlerine kibarca bakmadı. Tam anlamıyla hiçbir şey yapmadan para kazanma fikrini eleştiren 1jack (@luijackc) tarafından bir tweet atıldı ve Ayre bunu Retweet ederek “CZ'nin sadece dolandırıcılık yaptığını” söyledi. Son zamanlarda CZ'nin sosyal medya üzerinde çok fazla dikkat çektiği herkes tarafından biliniyor. Hatta pek çok rakibi bu durumdan oldukça şikayetçi. Zira CZ insanlara hem çok sataşıyor hem de Binance'ın değerini yüksek tutmak için sosyal medya üzerinden spekülasyonlar yaratmaya devam ediyor. Bununla birlikte gerçek hayatta da insanlar tarafından pek de sevilmediği biliniyor.

Ayre, çoğu kişi tarafından Craig Wright’ın önde gelen medya cephesi olarak görülen CoinGeek.com’u yönetiyor. Burada komplo teorileri, Craig Wright'ın nasıl Satoshi Nakamoto olduğu ve Bitcoin SV'nin sonsuza dek dünyayı nasıl değiştireceği konusunda neredeyse günlük olarak bilinçli bir şekilde yazılar yazıyor.

Milyarder Calvin Ayre Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya : "Dolandırıcı"

Orijinal tweet'te, 1jack, üretken bir toplumun amaçlarına zararlı olarak nitelendirilen durumlardan bahsediyor. Sonucun boş gezen bir serseri topluluğu yaratacağını söylüyor. 1jack veya Ayre'nin konuşmalarının “gerçek Bitcoin'in Bitcoin BSV olduğunu” yüzlerce kez söylemekten başka ne işe yaradığı belli değil. Kripto para birimi endüstrisi bugüne kadar bu fikri büyük oranda reddetti.

10 - Balinalar ve Binance

Balinalar, Huobi'den 50 milyon dolar, Bitfinex'den de 8 milyon Dolar Binance 'a taşıdı. Birçok kişi bunun dipten yapılan bir alım sinyali olabileceğini iddia ediyor. Milyonlarca dolar değerinde kripto paranın borsdalar arasında taşındığını duymuyoruz. Bu yüzden Huobi'den Binance'a yapılan bu aktarma dikkatleri çekiyor. Whale Alert (@whale_alert) isimli twitter kullanıcının belirttiği gibi 50.399.967 dolar Binance'e yeni taşıdı.

Balinalar Binance 'a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Kullanıcı, “bilinmeyen bir cüzdan” dan aktarıldığını tweet atmasına rağmen, aslında Huobi'deki sıcak bir cüzdandandı. Bu, birisinin 50 milyon ABD doları para çektiği ve herhangi bir nedenle doğrudan Binance'a yatırdığı anlamına gelir.

Başka bir kullanıcı, Samuel JJ Gosling (@xGozzy), benzer bir transferin aynı zamanda tekrar gerçekleştiğini belirtti. Whale Alert ayrıca, doğrudan Bitfinex'ten çekilmiş olan ve Binance 'a yatıırlan 8,196,029 dolar olduğunu da belirtti. Huobi'den gelen paranın zamanlaması Bitcoin'deki çöküş ile alakalı olabilir mi?

Balinalar Binance 'a 50 Milyon Dolar Yatırdı. Dipten mi Alıyorlar

Bir borsadaki sıcak cüzdandan doğrudan başka bir borsaya çekilen ve bir günde iki kez tek çekilen fonlarda milyonlarca dolar görüyoruz. Bu özel durumda, neredeyse 60 milyon dolar, borsalardan gelen fonlardan Binance'a yatırılmıştır. Sebep, elbette, hala bilinmemekte. Büyük bir oyuncu 'dipten satın alıyor' olabilir mi ya da insanların "long" işlem yapmaları için yanıltıcı bir sahte alım sinyali olabili mi?

Bununla birlikte, Whale Alert’in orijinal tweetinin cevaplarında çoğu kişi, bunun uygun bir satın alma sinyali olabileceği ihtimali üzerinde duruyor. Bunun sahte olacağı çok saçma görünüyor. Şimdiye kadar piyasa çok fazla tepki vermedi. Son zamanlardaki oynaklığa rağmen, çoğu büyük kripto para birimi sabit kalıyor gibi görünüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.