Binance Margin Trade Nedir Nasıl Yapılır?

Binance Margin Trade Nedir Nasıl Yapılır?

Üçüncü partiler tarafından fonlar kullanılarak oluşturulan bir alım işlemi olarak bilinen Marjin ticareti klasik alım satım hesaplarından farklı olarak kullanıcılara büyük miktarda ana paraya ulaşmalarına olanak sağlar. Yapılan marjin alım satımları kullanıcıların başlattıkları işlemler sonucunda daha büyük karlar elde edebilirler.

Klasik piyasalarda kullanıcıların aldıkları borçları yatırım borsacıları tarafından karşılanır. Kripto para işlemlerinde ise fonlar marjin fonlarının aracılığı ile piyasanın da talepleri göz önüne alınarak belirlenen miktarlarda faiz elde etmeyi hedefleyen diğer kullanıcılar tarafından karşılanmaktadır.

Marjin Ticareti Nasıl Yapılır?

Marjin ticareti yapmak isteyen kişiler bu ticareti başlattıkları zaman belirlenen toplam teklifin belirlenen yüzdelik dilimini öne sürmelidir. Yapılan bu ilk işlem marjin olarak adlandırılır. Burada bilinmesi gereken en önemli husus marjin ticareti amacıyla kullanılan hesapların kaldıraçlı ticareti oluşturmanın alt yapısı olduğudur. Kaldıraç, marjin ticaretinde borç alınan fonların marjine oranını belirlemektedir.

Kullanıcılar marjin ticaretini kısa pozisyonlar ve uzun pozisyonlar da kullanmak amacıyla kullanabilmektedirler. Bu esnada uzun pozisyonlar varlığın sahip olduğu fiyatların daha fazla yükseleceğine işaret eder. Diğer yandan kısa olan pozisyonlar ise sahip olunan fiyatların daha fazla düşeceğini belirtir. Marjin pozisyonu açık durumdayken, ticaret ile uğraşan kullanıcıların varlıkları borç alınan fonların teminatı durumundadır.

Marjin ticareti yapmak isteyen kullanıcılar şu adımları takip edebilirler,

  • Binance hesabı olan kullanıcıları hesaplarına giriş yapmalılar.
  • Hesaplarına giriş yaptıktan sonra sayfanın en üstünde bulunan profil sekmesine tıklamalılar. Açılacak olan bu ekran her kullanıcı için farklı olacaktır. Bunun sebebi ise kullanıcıların hesap açtıkları eposta adreslerinin ilk iki harfi bu kısımda görüntülenecektir.
  • Açılan ekrandan kullanıcı hesap panosuna ulaşmak için yazılı olan eposta adresine tıklanmalıdır.
  • Hesap panosundan kullanıcıya ait hesap bakiyesi görüntülenebilir.
  • Açılan bu ekranda ‘Bakiye Detayları’ görüntülenir ve bu kısmın altında bulunan Marjin ibaresine tıklanmalıdır.
  • Binance üzerinden Marjin Hesabı oluşturmak için gerekli tüm işlemler bu sekme üstünden gerçekleştirilebileceklerdir.
  • Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de kullanıcının ülkesinin kara listede olamaması gereklidir.
  • Son adım olarak da 2FA olarak bilinen iki faktörlü doğrulama koduna izin verilmesi gerekir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.