Binance Lite Nedir?, Binance Pro Nedir?,Tüm Detaylar Burada!

Binance Lite Nedir?, Binance Pro Nedir?,Tüm Detaylar Burada!

Çoğu yatırımcının aktif olarak kullandığı Binance Lite kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Peki, Binance Lite nedir gelin açıklayalım. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığıyla gün içerisinde milyar dolarlık işlemler yapılmaktadır. Kripto para borsa araçlarından en bilineni ve güveniliri olarak görüldüğü için Binance çömez ya da kripto para işlemlerinde tecrübeli bütün yatırımcılar tarafından kullanılmaktadır.

Borsa içerisinde yatırımcıların birçok işlemleri gerçekleştirebilmelerini sağlayacak yüzlerce hizmet bulunduğundan bu durum bazen yeni kullanıcılara zorluk yaratabilmektedir. Binance borsası her ne kadar birçok kullanıcı tarafından rahatlıkla kullanılsa da yeni kullanıcılar bazen al sat işlemlerinde sıkıntı yaşayabilmektedir. Bu nedenle Binance platformuna yeni ve oldukça kullanışlı olan Binance Lite modunu geliştirdi.

Oldukça sevilen Binance’ ın bu modu sayesinde kullanıcılar borsada al sat işlemlerini artık daha kolay yoldan ve hızlı şekilde gerçekleştirebilmektedir. Bu mod sayesinde borsa ana sayfasında al sat işlemlerinin yapıldığı sekmeler daha kolay ulaşılabilir hale getirilerek tüm ara yüz yatırımcıların lehine basitleştirildi.

Binance Lite modunu kullanmakta bir o kadar kolay. İşte, Bu mod kullanımı hakkında sıkça sorulan sorular!

Binance Lite Giriş

Binance Lite giriş yapmak isteyen kullanıcılar öncelikle giriş yapacakları cihazların sistem yazılımlarının uygun güncellemeleri içermesini ve modun geçerli olduğu bir ülkeden girişin yapıldığını kontrol etmelidir. Bu modun kullanımı için Android kullanıcıları cihazlarını 1.32.0 ya da daha güncel bir yazılıma güncellemelidir.

İOS kullanıcıları ise cihazlarının en az 2.21.0 güncellemeye sahip olmasına dikkat etmelidir. Bunun kontrolünü de kullanıcılar uygulamayı açarak ana ekranın sol üst kısmına giriş yapmalıdır ve buradan da ayarlar sekmesine tıklayarak en altta yer alan hakkımızda kısımdan güncellemeyi görebilmektedir.

Ardından bilinmelidir ki bu modun kullanımı ne yazık ki tüm dünyada mümkün olmamaktadır. Binance Lite modu kullanımı için Türkiye başta olmak üzere toplam 40 ülkede kullanılabilmektedir. Uygulamayı hesabınızda açtıktan sonra normal Pro sürümüyle Binance Lite modu arasında aktifleştirme sekmesi sayesinde rahatlıkla geçiş yapılabilmektedir.

Binance Lite Değiştirme ya da Binance Lite Modundan Nasıl Çıkılır?

En sık sorulardan bir tanesi olan Binance Lite modundan nasıl çıkılır yöntemi oldukça basittir. Binance Lite modunu açan kullanıcılar kısa yoldan Binance Lite değiştirme işlemini yapabilmektedir. Bunun içinde kullanıcılar öncelikle indirmiş oldukları uygulamayı doğru şekilde açmalıdır. Ana sayfada yer alan profil sekmesine giderek burada yer alan Lite sayfasını inaktif hale getirerek Lite modunu değiştirebilir ve bu şekilde çıkış yapabilirsiniz.

Binance Lite İndir İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance Lite indir diye herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Çünkü bu mod ayrı bir uygulama şeklinde kullanıcılara sunulmamaktadır. Doğrudan Binance uygulamasına bağlı olarak kullanılan bir mod olarak geliştirilmiştir. Lite modunu kullanabilmek için cihazınızın öncelikle kullanıma uygun bir güncellemede olup olmadığını kontrol etmelisiniz. ( Google play, App store üzerinden indirebilirsiniz)

  • Eğer cihazınızdaki sürüm Lite modunun kullanımına uygun ise Binance borsa uygulamasını indirmelisiniz.
  • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra borsa hesabınıza bilgilerinizi girerek doğrudan giriş yapmalısınız.
  • Ardından Binance borsa uygulamasının ana sayfasında yer alan sol üst köşedeki profil kısmından Lite modunu aktif hale getirebilirsiniz.

Binance Lite’ den Binance pro Moda Nasıl Geçilir?

Binance borsasının daha da gelişmiş özellik ve hizmetlerini barındıran, aktif ve deneyimli kripto para yatırımcıları için geliştirilen modlardan bir tanesi de Binance Pro’ dur. Binance Pro modu klasik Binance borsasından biraz daha farklı olup hesap cüzdanınızda belli oranlarda BNB tutmanız gereklidir.

Binance Lite’ den Binance Pro moda nasıl geçilir diye kısaca yazacak olursak; doğrudan açık olan Binance Lite hesabınızdan profil sekmesine gelmelisiniz ve burada açık olduğu görülen Lite sekmesini kapatıp otomatik olarak açık olan Pro moduna geçiş yapabilirsiniz.

Binance Lite vs Pro Farkı

Binance Lite ve Pro  farkı modları birbirinden farklı versiyonlarda olup her biri farklı hizmetler içermektedir. Kısaca Binance Lite vs Pro farkı neler diye değinecek olursak;

  • Bu iki mod arasındaki en büyük fark Lite modunda kullanıcılar ana sayfalarında çok fazla hesap görüntüleyememektedir. Bunun sebebi de Lite sürümünün kullanıcılar için daha basitleştirilmiş bir mod olarak geliştirilmiş olmasındandır.
  • Diğer bir fark Lite sürümünde yatırımcılar para gönderme ya da bu gibi finansal işlemler sırasında süreci manuel olarak takip etmeleri gerekmemektedir.
  • Binance Pro modu daha tecrübeli ve farklı hizmet kullanımı arayışında olan yatırımcılara hitap etmektedir. Binance Lite modu ise kolay kullanıma sahip ara yüzü ile piyasaya yeni başlayan kişilere daha fazla hitap etmektedir.
  • Binance Pro’ da yer alan grafikler ve görseller daha fazla karmaşık ve kompleks verileri içermektedir. Binance Lite’ de ise kullanıcının kolay anlayabileceği daha sadeleştirilmiş grafik ve görseller yer almaktadır.

Binance Pro sürümünde Binance Earn gibi yatırımcıların farklı kar elde edebilmelerini sağlayacak hizmetler yer alırken Binance Lite’ de bu şekilde bir hizmet bulunmamaktadır

Görsel kaynağı: Binance ve Youtube'da binance kullanım isimli kanala aittir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.