Binance Futures BitMEX'i Geride Bıraktı

Binance Futures BitMEX'i Geride Bıraktı

Kripto borsası deyince akla ilk gelen isim olan BitMEX son zamanlarda oldukça sorun yaşıyor. Daha yakın bir zamanda piyasayı manipule eden bir balinanın BitMEX olduğu anlaşılınca kaldıraçlı işlem yapanların güveni iyice kayboldu. Borsanın piyasada kendisine ait önemli bir oranda kripto parası dolaşıyor ve yapılan işlemlerin değerine göre piyasanın yönünü değiştirerek insanların kaybedip kendisinin kazanmasına sebep olur. Elbette bu kesin bir bilgi değil ancak pek çok insan bu şekilde düşündüğü için borsadan uzaklaşmaya başladı. Bununla birlikte henüz 6 aylık bir geçmişi olan Binance Futures insanlar için bazı farklılıklar yaratarak BitMEX müşterisini kendine çekmiş görünüyor

Kripto piyasasının önemli araştırma firmalarından bir tanesi olan Skew bugün yayınladığı raporda Binance Futures'in geçtiğimiz 1 aylık süre içinde büyük bir atağa kalktığını ve 24 saatlik hacim ortalamasında benzer rakiplerini geride bıraktığını bildirdi. 24 saatlik zaman dilimi içerisinde Binance futures 3,44 milyar dolarlık bir hacim yakaladı. En yakın rakibi BitMEX ise Futures'in % 8,9 oranında gerisinde kaldı.

Binance Futures BitMEX'i Geride Bıraktı Binance Futures BitMEX'i Geride Bıraktı

BitMEX Şaibe Yaratıyor

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin'in ani düşüşü sırasında borsa birden bire kullanılmaz hale gelmişti ve bu süre zarfında insanlar önemli ölçüde para kaybı yaşadılar. Yaşanan bu kayıp milyon dolarla ifade edilse de borsadan tatmin edici hiçbir açıklama yapılmadı. Bununla birlikte BitMEX'in sigorta fonunda şaibeli olaylar yaşanmış ve fonun asıl olan amacı dışında kullanıldığı ortaya atılmıştı. Bütün bunlardan sonra doğal olarak insanlar borsanın güvenirliğini de sorgulamaya başladılar. Çünkü tüm servetlerini buraya döken insanlar perde arkasında dönen olaylara kayıtsız kalmadılar.

Binance Futures Daha Avantajlı

Binance başından beri her konuda sosyal medya üzerinden bilgilendirme yapan bir kuruluş. Kendine ait kripto parası bulunması ve kendi borsasında Binance (BNC) merkezli bir ortam oluşturmuş olsa da Futures'in cazibesi sadece 6 ayda insanları kendisine bağlamaya yetti. Sadece Futures değil, borsada bulunan çeşitli işlemler de insanlar tarafından kısa sürede benimsendi. Çalışma mantığı biraz değişik olsa da kısa süre içinde BitMEX müşterilerinin kolaylıkla alışabileceği ve alıştıktan sonra vaz geçemeyecekleri bir borsa. Bunun yanında borsanın Türkçe dil desteğinin de olması özellikle ülkemizdeki kullanıcıların yaptıkları işlemleri daha net bir şekilde anlamalarını ve ezbere hareket etmemelerini sağlıyor.

Binance borsası üzerinde birden fazla cüzdanınız bulunuyor ve bu cüzdanlara yapacağınız işleme göre para aktarımı yapıyorsunuz. Örneğin Spot Wallet hali hazırda yatırımınızın durduğu cüzdan. Bunun yanında bir de vadeli hesaplar cüzdanı mevcut. Eğer vadeli işlem yapacaksanız bir miktar parayı buraya göndermeniz gerekmekte. Bu sayede paranızın kontrolünü daha iyi bir şekilde yaparak tüm paranızın bir anda buhar olmasının da önüne geçmiş oluyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde Binance Akbank ile ortaklığa gitmiş ve Akbank hesabından direkt olarak havale yapılmasının önünü açmıştı. Ancak kısa bir süre sonra bu ortaklık askıya alınmıştı.

Bir önceki yazımız Bitcoin Almak Karlı mı? Bitcoin Ne Kadar Kazandırıyor?

1- https://kointimes.net/aigang-coin-nedir-ve-ne-ise-yarar/

2- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

3- https://kointimes.net/tarihin-en-iyi-5-bitcoin-hack-olayi/

4- https://kointimes.net/bitcoin-etfleri-piyasayi-nasil-etkiler/

5- https://kointimes.net/sec-kripto-paralarin-gelecegini-baltaliyor-mu/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.