Binance Academy Şanghay'da Fiziksel Olarak Yapılanıyor

Binance Academy Şanghay'da Fiziksel Olarak Yapılanıyor

Binance Academy, Şanghay’ın yerel yönetimi ile ülkede bir ofis kurmak için bir anlaşma imzaladı. Girişimin, Xi Jinping'in kullanımını teşvik eden 24 Ekim tarihli bir açıklamasına uygun olarak blockchain teknolojisini araştırma amaçlı kullanılacağı bildiriliyor.

27 Mart'ta yerel haber çıkışı TheBlockBeats ve Binance’in CEO'su Changpeng Zhao tarafından açıklandığı gibi Binance Academy, Şangay’ın Lingang özel ekonomik bölgesinde Lingang Blockchain Teknoloji ve Sanayi Araştırma Enstitüsü'nü kuracak. Girişim, Lingang bölgesindeki yerel kuruluşlarla yapılan işbirliğinin bir sonucudur ve Çin’in blockchain teknolojisi araştırmalarını ve endüstriyel uygulamalarını ve Çin içinde yetenek eğitimini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Araştırma enstitüsü, Binance Charity vakfının başkanı ve yeni enstitünün lideri Helen Hai ile Çin hükumetinin blockchain teknolojisini geliştirmeye yönelik bir itirazına yanıt olarak kuruldu:

"Yerel ortaklarımızla Lingang Araştırma Enstitüsü'nü kurarken Binance Academy, blockchain teknolojisindeki büyük ölçekli gelişmelere katkıda bulunan önde gelen bir düşünce kuruluşu ve araştırma merkezi kurmaya çalışıyor."

Kanada'daki Blockchain Araştırma Enstitüsü'nün kurucusu Don Tapscott, Lingang Araştırma Enstitüsü'nün fahri dekanı olacak.

Burası Bir Binance Ofisi mi?

Kasım ayında, Binance’in Şanghay'daki ofisinin polis tarafından basıldığına dair bir söylenti dolaştı. Geçmiş haberlerimizde de bildirildiği gibi Binance, hem baskınları hem de ofislerin varlığını reddetti. Resmi olarak, şirket Malta'da kurulmuştur ve dünya çapında çeşitli şubeleri vardır. Ancak, Maltalı düzenleyicilerin Şubat ayında yaptığı açıklamada, Binance'in ülkede hiçbir zaman var olmadığını iddia ediyor. Yerel Malta muhabirleri şirketin yasal merkezinin Cayman Adaları'nda olduğunu iddia etti. Bu çok da yadırganacak bir durum değil. Çünkü Binance ve diğer kalbur üstü borsalar merkezlerini genellikle vergi cenneti adalarda kurmayı tercih ediyorlar. Bu sayede hem vergi vermekten kurtuluyorlar hem de başlarına gelebilecek olan yasal yükümlülük ve yasaklardan da bu sayede kolay bir şekilde sıyrılıyorlar. Aynı durum şu anda dünya üzerinde hizmet veren binlerce bahis sitesi için de geçerli olan bir durum.

Binance Merkezi Olmayan Bir Organizasyon

Bununla birlikte, Binance CEO'su Changpeng Zhao, Binance'in uzaktan çalışmanın yoğun kullanımı yoluyla dünyanın birçok yerinden çalışan “merkezi olmayan bir organizasyon” olduğunu sıklıkla yineliyor. CZ bir röportajda, “mobil kalmayı” ve “her ay farklı bir şehirde yaşayabilmeyi” sevdiğini söyledi. Ancak düzenli olarak bunu başardığını açıkça doğrulamamıştı.

Binance’in Lingang Araştırma Enstitüsü’nün Binance Singapore veya Binance Jersey gibi yerel şubelere benzemesi daha olasıdır. Bu bir borsa değildir ve şirket için herhangi bir ticari faaliyetin merkezi olması pek olası değildir. Çin blockchain'i desteklese de, hala kripto para birimlerinin sert bir eleştirmeni ve 2017'den beri kripto borsalarını yasakladı.

Bir önceki yazımız BitMEX’te Başka Kullanıcı İşlemlerini Takip Ederek İşlem Açma

1- https://kointimes.net/aigang-coin-nedir-ve-ne-ise-yarar/

2- https://kointimes.net/neden-bitcoin-almaliyiz/

3- https://kointimes.net/tarihin-en-iyi-5-bitcoin-hack-olayi/

4- https://kointimes.net/bitcoin-etfleri-piyasayi-nasil-etkiler/

5- https://kointimes.net/sec-kripto-paralarin-gelecegini-baltaliyor-mu/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum