Binance Coin (BNB) Haberleri

Binance CFTC Tarafından Soruşturmaya Alındı

ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC), Binance borsası hakkında soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

] }

Kripto para piyasalarında, geçtiğimiz yılın Aralık ayında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple şirketine ve şirketin iki üst düzey yöneticisine, XRP’nin alınıp – satılamaz bir menkul kıymet varlığı olduğu gerekçesi ile 1,2 milyar dolarlık dava açmıştı. Davanın ardından, özellikle ABD merkezli birçok kripto para borsası, XRP işlemlerini askıya almış ya da XRP’yi listelemeyi tamamen durdurmuştu. Aralarında Coinbase gibi büyük borsaların da olduğu bu kervana, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in katılıp katılmayacağı merak ediliyordu. Binance, ABD uzantılı platformu olan Binance U.S’ta XRP hizmetlerini durdurdu ancak ABD’de hizmet vermeye devam etti. Bu gelişmelerin ardından, geçtiğimiz gün bir başka ABD merkezli regülatör olan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC), Binance borsası hakkında soruşturma başlattığı ortaya çıktı.

Benzer Bir Soruşturma Sonrası BitMEX’e Dava Açılmıştı

Özellikle SEC tarafından Ripple’a açılan dava sonrası ABD’de kısıtlı hizmetler verebilen Binance borsası hakkında, Bloomberg tarafından verilen habere göre CFTC tarafından soruşturma başlatıldı. Regülatör, ABD’deki kullanıcıların “kayıt dışı” şekilde ticaret ve türev yapmış olma şüphesi ile borsayı soruşturmaya aldı. CFTC, geçtiğimiz yıl benzer şüpheler ile başlattığı soruşturma sonrasında BitMEX borsasına dava açmıştı. Ancak ortaya atılan bilgilere göre Binance’in, bu soruşturmada henüz herhangi bir usulsüzlüğüne rastlanmadı. Gündeme gelen bilgilere göre, Binance’a soruşturma sonrasında herhangi bir yaptırım uygulanmayacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu