Bitcoin (BTC) Haberleri

Binance CEO’sundan Açıklama Geldi: Bitcoin 69 Bin Doların Altında Mı Kalacak?

Binance Ceo'su Bitcoin için karamsar bazı açıklamalarda bulundu.

Dünya üzerinde en büyük ve en popüler kripto para borsanı CEO’sunun açıklamalarına göre Bitcoin en son yaşanan kripto piyasası çöküşünün ardından ilerleyen iki yıl süre zarfında tarihi zirvesi olan 69.000 doların altında kalabilir. İşte diğer detaylar…

BTC İçin Geri Dönüş Zaman Alabilir

Son zamanlarda ortaya çıkan volatiliteye rağmen Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto para birimi endüstrisinin büyüyebileceğine inanmakta. Aynı zamanda Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesine gelebileceğini dair ifadelerde bulundu. Fakat pazarın zirvesinde kurulmuş olan belli başlı şirketlerin iler ki süreçte zor zamanlar yaşayacağını sözlerine ekledi.

The Guardian röportajında Zhao,Bitcoin’in tüm zamanların en yukarı seviyesi için farklı yorumlarda bulundu. Ek olarak kimsenin Bitcoin’in geleceğini gerçek anlamda tahmin edemeyeceğini söyledi. Bir diğer tüm zamanların en ileri seviyesinin 2 yıl kadar sürebileceğini söyledi. CEO, sözlerine şöyle devam etti:

Benim fikrime göre tüm zamanların en yüksek seviyesinde olan 68 bin dolardan 20 bin dolara kadar fiyat düşmesi incelendiğinde, geri dönmesi büyük bir olasılıkla biraz zaman alabilir. Görünüşe bakılırsa birkaç ay ya da birkaç yıl sürebilir.

Ünlü CEO Zhao, şu anki Bitcoin fiyatının iyi kabul edilebilecek seviyelerde olduğunu düşünmekte. Fakat 20.000 dolar aralığının da düşük olduğunu da söyledi. Öyle de olsa eğer 2018 ve 2019 yıllarında insanlara Bitcoin’in 2022 yılında 20.000 dolara ulaşacağı söylenmiş olsaydı bu durumun onları mutlu edebileceğini de açıkladı.

Bir Sonraki Bitcoin Zirvesi Hangi Aşamada?

Sırada yer alan Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesinin ne zaman gerçekleşeceği tam olarak belli değil. Fakat analistler zirvenin ne olacağı konusunda tutarlı tahminler yürütüyor. Pek çok kişi coin’in 420 bin dolar civarlarından işlem hacmine sahip olacağına inanmakta. Bir kripto yatırımcısı olan Proof Steeve de sözleriyle bu hipotezi destekliyor.

Başka bir kripto yatırımcısı DrNick zirvenin 420 bin dolara ulaşıp ulaşmayacağın merak ederken Rssi adlı diğer bir yatırımcı da bu rakama ulaşacağını öngörüyor.Bitcoin ve diğer kripto paralar enflasyon ve yüksek faiz oranlarından etkileniyor. Kripto para 7 günde yüzde 8.6 oranında düşerken Etherium ise yüzde 1.7’lik ilerlemeyle 1.100 dolar ile el değiştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam