Binance Coin (BNB) HaberleriKripto Para Haberleri

Binance CEO’su Büyük Haberini Duyurdu

Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, 9 Mart tarihinde kripto para yatırımcılarını oldukça heyecanlandıracak bir duyuru yapmıştı

] }

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, 9 Mart tarihinde kripto para yatırımcılarını oldukça heyecanlandıracak bir duyuru yapmıştı ve 11 Mart tarihine kadar önemli ve büyük bir gelişmeyi haber vereceğini duyurmuştu. Açıklamasının ardından 10 ve 11 Mart tarihlerinde sessizliğini koruyan Zhao, beklenen açıklamayı sonunda bugün yaptı.

Büyük bir merakla beklenen açıklamasında Zhao, Binance borsasının yasal çalışmalarını güçlendirmek amacıyla, ABD’nin eski senatörlerinden biri olan Max Baucus ile anlaştıklarını ve Baucus’ın Binance kadrosuna dahil olduğunu duyurdu. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple şirketine açtığı dava sonrasında Binance’in XRP’yi listelemeyi durdurup durdurmayacağı ve bu konuda başının derde girip girmeyeceği merak ediliyordu. Yasal regülatörler ile işbirliğini artırmak amacıyla atılan bu adam, yatırımcılara da güven verdi.

Baucus Binance İçin Neler Söyledi?

Zhao’nun duyurusunda söz ettiği Max Baucus, ABD Senatosu’na bağlı olarak Barack Obama yönetiminde Çin’de 2014 – 2017 yılları arasında elçilik görevini yürütmüştü. Ayrıca Baucus, Senato’ya bağlı olan Finans Komitesi’nde de görev almıştı.

Max Baucus, daha önce verdiği demeçlerinde Çin ile ABD merkezli ödeme sistemlerini kıyaslamıştı ve ABD kanadında fintech şirketleri adına henüz net bir adım atılmadığını söylemişti. Baucus, Binance için ise “Kripto paralar ve Blockchain teknolojisi, paranın ekonomi dünyasında daha adil yönetilmesini sağlayabilir. Binance bu teknolojileri ana akım haline getirmeye çalışan en büyük kuruluşlardan biri” sözlerini dile getirdi.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu