Binance, AB Yaptırımlarının Ardından Rusya’daki Hizmetleri Sınırladı

Binance, 10.000 Euro'nun üzerinde varlığa sahip Rus vatandaşlarını ve orada ikamet eden varlıkları “yalnızca para çekme” modunda borsaya koydu.

0

Binance, Avrupa Birliği’nin yakın zamanda ülkeye getirdiği beşinci yaptırım paketinin ardından Rusya’daki hizmetlerini sınırladı.

Binance Rusya Kısıtlamalarını Duyurdu

Binance, Avrupa Birliği’nin yeni kripto yaptırımlarına göre hareket eden ilk kripto borsası oldu.

Perşembe günkü bir blog yazısında , dünyanın en büyük kripto borsası , Avrupa Birliği’nin yakın zamanda “Rusya’ya yüksek değerli kripto varlık hizmetleri sağlama” yasağını takiben Rusya’daki hizmetlerini sınırlamaya başladığını duyurdu. Yeni kurallara göre Binance, Rus uyrukluların ve orada ikamet eden kişilerin ve tüzel kişilerin hesaplarını borsaya “yalnızca para çekme modu”na koydu. Bu arada, ülke dışında yaşayan Rus vatandaşları ve ülkede ikamet eden Rus vatandaşları veya 10.000 Avro’nun altındaki kuruluşlar etkilenmeyecek ve hesapları tamamen aktif kalacaktır.

Borsa, “Bu önlemler normal Rus vatandaşları için potansiyel olarak kısıtlayıcı olsa da, Binance bu yaptırımların uygulanmasında sektöre öncülük etmeye devam etmeli” dedi. “Diğer tüm büyük borsaların yakında aynı kurallara uyması gerektiğine inanıyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }