Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Bill Gates Bitcoin’e Yatırım Yapmadığını Açıkladı

Katılmış olduğu programda Bitcoin’e yatırım yapmadığını ifade eden Gates, aynı zamanda kripto paraların geleceğine dair de açıklamalarda bulundu.

] }

Ünlü bilişim firması Microsoft’un kurucusu olan Bill Gates uzun bir aradan sonra kripto para birimleri hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Katılmış olduğu programda Bitcoin’e yatırım yapmadığını ifade eden Gates, aynı zamanda kripto paraların geleceğine dair de açıklamalarda bulundu. “Bitcoin’im yok, short da değilim, tamamen tarafsızım,” diyen Gates bu bakımdan kripto paralar ile ilgilenmediğini de açıklamış oldu.

Dünyanın en zengin isimlerinden olan Gates’in uzun bir zamandır kripto para piyasasına karşı görüşleri merak ediliyordu. Katılmış olduğu programda konuşan Gates, konuyla ilgili merak edilenleri yanıtladı. Geçen haftalarda yapılan bir araştırma sonucunda Bitcoin’in Arjantin gibi ülkelerden daha fazla elektrik tükettiği ortaya çıkmıştı. Gates bu konu hakkında da bilgilendirme yaptı ve devasa boyutlardaki elektrik tüketimine dikkat çekti. Gates, konuyla ilgili olarak bu kadar enerji tüketiminin endişe verici olduğunu belirtti.

Yasa Dışı İşlemlere Dikkat Çekti

Ünlü isim, Gates Vakfı’nın şimdilik Bitcoin’e benzer bir proje üzerinde çalıştığını ve onların da paralarını dijital ortama taşıyarak maliyetleri düşürmek istediklerini belirtti. Gates, vakfın yürütmekte olduğu proje ile Bitcoin arasında da ayrım olduğuna dikkat çekti. Gelişmekte olan projede parasal işlemler dijital kanala aktarıldığına işaret eden Gates kendi projelerinde yapılan işlemlerin geri alınabileceğini ve bu işlemlerde kimin nerede ve nasıl hangi işlemi yaptığının takip edileceğini belirtti. Bu bakımdan vergi kaçırmak ya da yasa dışı eylemlerin de önüne geçileceğini vurguladı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu