Kripto Para HaberleriAltcoin Haberleri

Beşiktaş’ın Şampiyonluğu, GAL Token Yatırımcılarına Yaramadı

Dün, Türkiye Süper Lig’in şampiyonu Beşiktaş oldu. Şampiyon olan Beşiktaş’ın ardından GAL tokenler ciddi oranda değer kaybetti.

] }

Dün, Türkiye Süper Lig’in şampiyonu Beşiktaş oldu. Şampiyon olan Beşiktaş’ın ardından GAL tokenler ciddi oranda değer kaybetti.

Her ne kadar şampiyonluk sevinçleri Türkiye’nin her yanına kutlanıyor olsa da, GAL yatırımcıları bu sonuçtan oldukça zararlı çıktı.

12 Mayıs tarihinde 7 dolar civarından işlem gören Galatarasay Fan Token, şampiyonluk beklentisiyle 30 dolar bandına kadar yükselmişti. GAL’ın tüm zamanların rekorunu kırması ardından şampiyonluğun kaçmasıyla beraber %41 oranında bir düşüş yaşadı. Muhtemelen daha da düşeceği düşünülmekte.

Şampiyonluk Beklentisi GAL Fan Token’i Sert Vurdu

Şampiyon olan Beşiktaş’ın durumu, bir gecede GAL yatırımcılarını sert şekilde vurdu. Bu tarz taraftar tokenlerin maçlardan önce ve sonra sert hareketler ile seyrettiğini çoğu yatırımcı bilmektedir. Ancak Galatasaray’ın şampiyonluk beklentisiyle artış yaşayan GAL Token, ciddi oranda düşüş yaşayarak yatırımcılarını zarar ettirdi.

Aynı durum Juventus ve Milan gibi takımların da başına gelmişti, keza ülkemizdeki futbol hayranlığı göz önüne alındığında Galatasaray’ın bu durumu yaşaması oldukça makul olarak görülmekteydi. Yine de bu sert düşüş sonrası GAL yatırımcıları ciddi bir panik havasına girmiş olabilir. Paniğe yenik düşmeyen yatırımcılar ise bu düşüşü değerlendirecektir.

 

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu