Kripto Para Haberleri

Batman Serileri NFT Oluyor!

DC Comics’in “Batman Kara Şövalye” ve “Batman Beyaz Şövalye” eserlerini kapsayan bir dizi dijital koleksiyon çalışması ile NFT sektörüne adım atması, yine dijital sektörde büyük heyecan uyandırdı.

] }

Kripto para piyasalarında, NFT (non-fungible) çılgınlığı hız kesmeden devam ediyor. Dijital ürünlerin sanat eseri olarak değerlendirildiği NFT’ler, geçtiğimiz yıl bir dönem popüler hale gelmişti ancak 2021 yılında ortaya çıkan NFT popülaritesi adeta geçtiğimiz yıl yaşanan ilgiyi ona katladı!.

Her yeni günde bir yeni NFT haberi daha gündeme geliyor ve son olarak dün, Beeple takma ismini kullanan sanatçıya ait olan “The First 500 Days” isimli bir sanat eseri NFT’ye dönüştürülerek 69,3 milyon dolara satılmıştı.

Şu ana kadar NFT ürünlerine verilen en yüksek meblağ olarak dikkat çeken bu satışın yanı sıra, NBA Top Shot ve Chirtie’s sanal pazarından sonra NFT piyasasında yaşanan çılgınlığa şimdi de dünyaca ünlü çizgi roman devi DC Comics katıldı. DC Comics, NFT dünyasında “Batman Kara Şövalye” ve “Batman Beyaz Şövalye” içerikleri ile katılacağını duyurdu.

DC Comics, Veve İle Çalışacak

DC Comics’in “Batman Kara Şövalye” ve “Batman Beyaz Şövalye” eserlerini kapsayan bir dizi dijital koleksiyon çalışması ile NFT sektörüne adım atması, yine dijital sektörde büyük heyecan uyandırdı. DC Comics tarafından NFT sektörüne atılan adımı ise Veve platformu duyurdu. 1938 yılında ilk kez “Detective Comics” adı ile yayın hayatına giriş yapan DC Comics, NFT sektöründe Veve platformu ile birlikte çalışacak. Veve platformu, favori olarak isimlendirilen IP’lerini ve karakterlerini NFT olarak piyasaya sunuyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu