Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Balinalar Yüklü Miktarda BTC Alımlarına Devam Ediyor

Bitcoin düşüş yaşadıktan sonra balinalar tarafından alınmaktadır. Bitcoin yükselecek mi?, Bitcoin fiyat analizi.

] }

Piyasalarda yaşanan genel olumsuzluk haline ve sert düşüşlere rağmen balinaların yüklü miktarlarda alımlarına devam ettiği öğrenildi. Özellikle BTC fiyatının geldiği noktada çok sert düşüşler söz konusu olurken balinalar için bu durum paniğe neden olmamış gibi görünüyor.

Bireysel yatırımcılar panik yapmaya devam ederken balinalar ise BTC alımlarını sürdürüyor. Alınan bilgilere göre BTC’nin düşüşü sırasında balinalar yüklü miktarda alım yaparak son zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı. Bu kapsamda balinaların 77 bin BTC alımı yaptığı öğrenildi. Bu da halihazırdaki fiyat üzerinden 3 milyar doların üzerine işaret ediyor.

Balinalar Alımlarına Devam Ediyor

Uzmanlar bu tutarın sadece tespit edilebilen alımlar olduğunu ve bunun dışında başka cüzdanların ya da anonim olan yatırımcıların da yüklü miktarlarda BTC alımı yaptıklarını tahmin ediyor. BTC’nin 49 bin dolar bandından 30 bin dolar civarına düşmüş olması piyasalarda özellikle yeni yatırımcılarda panik havasının ulaşmasına neden olurken, balinalar ise BTC toplamak için bu düşüşü beklemiş gibi görünüyor.

Verilere bakıldığında BTC balinalarının alım yapmış olduğu seviyelerde bireysel yatırımcılar zararına satış yaptı. Bu satışlarda 1,2 milyon adet BTC yüzde 5 ve yüzde 25 arasında değişen zarar oranları ile satıldı. 120 bin adet BTC ise yüzde 25’ten daha fazla bir zarar ile satıldı. Yatırımcıların bu hamleleri BTC fiyatlarının daha da düşmesine neden olurken balinalar için düşük fiyattan birimi alma imkanını sağladı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu