Ripple (XRP) HaberleriAltcoin HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Balinalar Devasa Transferler Gerçekleştirdi

Kripto para piyasalarında önemli fiyat artışları yaşanırken Bitcoin, ETH ve XRP balinaları yüklü miktarlarda transferler gerçekleştirdiler.

] }

Kripto para piyasalarında önemli fiyat artışları yaşanırken Bitcoin, ETH ve XRP balinaları yüklü miktarlarda transferler gerçekleştirdiler. Blockchain takipçisi olan Whale Alert tarafından açıklanan veriler kapsamında Coinbase’ten henüz bilinmeyen bir cüzdana yönelik yaklaşık olarak 122 milyon dolar değerinde toplamda 220 milyondan fazla XRP’nin hareket ettiğini ifade etti. Bu yüklü miktardaki transferin ücreti 1,05 dolar tuttu.

Yapılan işlem ise Coinbase’te piyasa değerine göre yedinci kripto para birimi olan XRP’nin alım satımının askıya alınması kararından yaklaşık bir ay sonra yapılmış oldu. Özellikle son dönemlerde SEC davası yüzünden fiyatlarında düşüş yaşayan XRP için yatırımcılar endişe duyuyorlar. Ancak bu durumun neden yapıldığının özel bir cüzdana taşınma gibi anlamları da olabilir.

BTC ve ETH’da Devasa İşlemler

Aynı zamanda BTC ve ETH balinaları da çok büyük miktarlarda kripto para taşımacılığı yaptılar. Özellikle son 48 saatteki verilere bakıldığında en büyük işlemler arasında 1000 ya da daha fazla Bitcoin’in taşındığı görülüyor. İşlemlerin büyük çoğunluğu ise bilinmeyen cüzdanlar arasında yapıldı.

Buna göre son 48 saatteki işlemlerden öne çıkanlar şu şekilde oldular; bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdana 141 milyon dolar değerinde, bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdana 115 milyon dolar değerinde, bilinmeyen cüzdandan bilinmeyen cüzdana 104 milyon dolar değerinde BTC taşındı. Özellikle ETH’da ise bilinmeyen bir cüzdana yapılan 428 milyon dolar değerindeki ETH listede dikkat çekiyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu