Balinalar 1 Haftada Bu Coinlere Akın Ederken Bunları Satıyor!

Ethereum (ETH) balinaları son 7 günde birçok kripto para birimine akın ederken, bazılarını elden çıkardı. İşte tam liste!

0

Ethereum (ETH) balinaları son 7 günde birçok kripto para birimine akın ederken, bazılarını elden çıkardı. Yüksek ölçekli kripto para yatırımcıları olarak adlandırılan balinaların, son 7 gündeki hareketlerini WhaleStats verileri ile aktardık. İşte detaylar…

Balinalar Son 7 Günde Bu Coin’leri Piyasadan Topladı!

Ethereum balinalarının hareketlerini izleme platformu WhaleStats verilerine göre, yüksek ölçekli alıcıları, son 7 günde Ethereum başta olmak üzere, birçok stabilcoin’e ve farklı projelere rağbet gösterdi.

Listenin başında bulunan Ethereum balinaların en çok satın aldığı kripto paraların başında geliyor. Son 7 günde 4.706 adet ETH satın alındı ve bu da toplamda 16.038.843 dolara tekabül ediyor. Ethereum’dan sonra listenin ikinci sırasında yer alan USDC coin, balinalarca toplamda 9.997.450 dolarlık satın alındı. Böylece 9.992.191 adet USDC birimi piyasadan toplandı.

Balinalar 3. Sırada WBTC birimine akın etti. Son 7 günde toplamda 101 adet WBTC alındı ve bunların toplam değeri 4.686.915 milyon doları buldu. Hemen arkasında yer alan bir başka stabilcoin USDT oldu. Listede 5. Sırada USDT biriminden bir günde 4.545.838 adet alım yapıldı. Bu değer yaklaşık 4.545.632 dolarlık bir alıma tekabül ediyor.

Balinaların ağındaki bir başka coin DAI oldu ve son 7 günde 522.196 adet satın alındı. 6. sırada yer alan DAI toplamda 522 bin dolar ile balina sahiplerine aktarıldı. Listede 7. Sırada yer alan FTX biriminden ortalama 425 bin dolarlık alım yapıldı. Verilere göre 8.279 adet coin balina cüzdanlarına aktarıldı. Listenin son 4 sırasında ise sırayla; BUSD, SHIB, LINK ve GALA birimleri bulunuyor. Bunlarda balinaların son 7 günde en çok satın aldığı kripto paralar oldu.

Yatırımcıların Dikkatine: Balinalar Bunları Elinden Çıkarıyor

Ethereum balinaları son 7 günde bazı kripto para birimlerini yüksek ölçekte elden çıkardı. İşte o kripto paraların tam listesi:

  1. ETH
  2. USDC
  3. USDT
  4. DAI
  5. LINK
  6. BUSD
  7. AAVE
  8. FTX Token
  9. GALA
  10. SHIB

Son 24 saatte en fazla işlem gören kripto para ApeCoin (APE) oldu. Ethereum balinaları geçtiğimiz haftalarda ön plana çıkan APE’den vazgeçmiyor ve hala yüksek oranda işlem görüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }