Kripto Para Haberleri

Bakan Lütfi Elvan açıkladı: Kripto paralara vergi geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

] }

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Elvan, “Kripto varlık alım-satım platformlarının denetlenmesine yönelik bakanlık olarak taslak bir çalışmamız var. Muhtemelen bir kanun teklifi olacak. Gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık.” ifadelerinde bulundu.

Elvan, sözlerinin devamında “Bir bakan yardımcımızın başkanlığında iki aydır bu konu üzerinde çalışıyoruz. SPK, BDDK, Gelir İdaresi Başkanlığı, MASAK, Merkez Bankası ile sürekli olarak bir araya geldik ve arkadaşlarımız gün aşırı çalıştılar.” ifadelerinde bulundu.

Bakan, Gelir İdaresi tarafında özellikle vergi konusunda bir çalışma yürüttüklerini belirtti.

“MASAK dışında da yapılması gereken düzenlemeler var. SPK BDDK ve Gelir Dairesi Başkanlığımız var. Biz ne yaptık, bir bakan yardımcımızın başkanlığında iki aydan beri çalışıyoruz konu üzerinde. Sürekli olarak arkadaşlarımız bir araya geldiler toplantılar yaptılar, dünyadaki uygulamalara baktılar. Bu konuyla ilgili uzman kişilerle bir araya geldiler. Onların görüşlerin aldılar ve taslak çalışmasın yaptık.”

açıklamalarına devam eden bakan şu ifadelerde bulunudu.

“Bu alanların tamamı dünyada çalışılan alanlar. Diğer gelişmiş ülkelerin çalıştığı alanlar. Bu konuda hızlı gitmemin önemli olduğunu düşünmüyorum sağlam ve dikkatli gitmemiz lazım. Çünkü bunu merkezi bir yapısı yok.  Çok daha temkinli olmak gerekiyor.”

 

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu