Asya Kıtasının Kripto Parayı Sevmesinin 4 Nedeni

Bu son birkaç yılda kripto para birimlerinin yükselen değer olması doğal olarak Asya kıtasının insanlarının varlıklarını hızla büyütmek isteyen yatırımcıların dikkatini çekti. Genel olarak kriptolar güçlü performans ve büyük karlar için gerçek potansiyeli olan yatırım araçları olarak görülmektedir.

Bununla birlikte, bölgedeki hükümetler için, kripto hakkındaki soruların cevabını almak kime sorduğunuza bağlı olarak çok basit değildir. Bu onların kafa karıştırıcı para birimlerine yönelik kafa karıştırıcı yaklaşımlarına ve tutumlarına yansıtılmıştır.

Kumar Kültürü

Kore, Japonya, Çin ve Vietnam’ı içeren kültürler tarih boyunca potansiyel kazanımlara yönelik sert risklere karşı koymak zorunda kalmıştır. Japonya çok riskli bir toplum olarak kabul edilmesine rağmen, bu tutum çoğunlukla fiziksel ve sosyal güvenliğe uzanıyor. Japonya’da popüler olan Pachinko – bir tür slot makinesi kumarı var – ve Çin’in kendi başına yönetilen bir parçası olan Macau’nun dünyanın en büyük kumar merkezi olması aynı sebep.

İLGİLİ:  Bakkt'ın Gizli Bitcoin Planı Nedir ?

Sınırlı Yatırım Seçenekleri

Bölgedeki ekonomilerin yüksek düzeyde yapılandırılmış, çoğunlukla tekelci doğası gereği, doğru bağlantılar olmadan, yerel halk servetlerini artırmak için sınırlı seçeneklere sahiptir. Dijital para birimleri, sıkı hükümet kontrollerini atlatan yeni ve yabancı pazarlara erişim fırsatı sunuyor.

Asya Kıtasının Kripto Parayı Sevmesinin 4 Nedeni

Asya Kıtasının Kripto Parayı Sevmesinin 4 Nedeni

Madencilik

Kripto madenciliği Çin ve Vietnam gibi yerlerde neden bu kadar çekici? Sebebi ucuz elektrik ve düşük gelirler. Gelişmiş ülkelerde madencilik çok pahalı, bu nedenle madenciler ucuz elektriklerinden yararlanmak için gelişmekte olan ülkelere akın ettiler. Bu da, kripto madencilerini karşılamak için yeni ve daha verimli bir teknoloji yaratan Çinli girişimciler için büyük bir yatırım getirisi yarattı.

İLGİLİ:  Binance Neden Para Yatırma ve Çekme İşlemlerini Askıya Aldı

Hükumetlerin Değişen Tavırları

Çin hükümetinin kripto ile garip ve nefret dolu bir ilişkisi var. Çoğunlukla Güney Kore, Japonya ve Vietnam’ın yaklaşımına benziyor. Birden fazla kripto para birimi borsasını yasakladılar. Ancak buna rağmen gelecekte kripto para birimlerinin bir tür düzenlemesinin bulunacağını belirtmişlerdir. Çin, blockchain ile ilgili patentlere sahip olma konusunda dünya lideridir. Çin hükümeti, blockchain teknolojisinin gelişimini, ülkeye yurtiçi ve uluslararası alanda avantaj sağlayan yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesine odaklanan 13,5 yıllık planına dahil etti.

Japon Bitpoint borsasından 2.3 milyon dolar daha çalınması hakkında hazırladığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

İLGİLİ:  Binance’nin Yeni OTC Platformu

Kaynak: Cryptoiq

Yorum Yok

Cevap bırakın