Bitcoin (BTC) Haberleri

Aralık ve Ocak Ayındaki Gelişmeler, Kripto Para Dünyasındaki Tüm Dengeleri Değiştirebilir!

Kripto Para Dünyasında Değişmelere Neden Olabilecek Gelişmeler Neler?

] }

Bitcoin fiyatı, hafta sonunun girişi ile birlikte önemli bir yükseliş yaşayarak 19.000 seviyelerine geldi. Yatırımcıların büyük bir kısmı bu yükselişin sürüp sürmeyeceği konusunu çok merak ediyor. Aralık ve Ocak aylarında yaşanan 5 farklı gelişme, Bitcoin’in fiyatında değişmelere sebep olarak, tüm dengeleri değiştirebilir.

Kripto Para Dünyasında Değişmelere Neden Olabilecek Gelişmeler Neler?

Kripto para dünyasında yaşanabilecek ilk gelişme 15 Aralık Mt. Gox ödeme planı. Bir dönemin en çok tercih edilen borsası olan ve işlem hacminin %80’i BTC olan Mt. Gox, 6 yıl önce alımları askıya almıştır. İnternet sitesini kapatan bu platform, 800 binden fazla BTC’sini kaptırmıştı ve birçok insan BTC’sini kaybetmişti. Mt. Gox’un alacaklılara ödeme yapacağı gün geldi çattı.

150 bin BTC dağıtımı sonrası ne olacağı merak konusu. 16 Aralık tarihinde yapılan Fed faiz kararının da BTC’yi etkileyeceği düşünülüyor. Faizlerin artışından genellikle olumlu etkilenen BTC bu durumdan olumlu ya da olumsuz olarak etkilenebilir. CME Bitcoin vadeli işlem sözleşmeleri özellikle son gününde BTC’nin volatiliteye neden olduğu bir gerçek.

Bu nedenle 24 Aralık’ta yapılacak son CME işlem sözleşmesinin, Bitcoin fiyatı bakımından değişiklikler yaratacağı düşünülüyor. Ödeme yöntemlerinden biri olan PayPal sistemi, çok kısa bir süre önce kripto para alım ve satım hizmeti vermeye başladı. Şirket bu dönemde ilginin oldukça yoğun olduğunu ve Ocak ayında mali sonuçları açıklayacağını ifade etti. Bu sonuçlarında hacimsel verilerde ve dolayısıyla fiyatta değişiklikler yaratması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu