Bitcoin (BTC) Haberleri

Apple Kurucu Ortağı Wozniak’den Flaş Bitcoin Açıklaması

] }

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak, yakın zamanda katıldığı CNBC Crypto Trader programında Bitcoin hakkındaki görüşlerini açıkladı. CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para biriminin gelecekte itibari paraların yerini alıp almayacağı sorusu ile karşılaşan Wozniak, buna kesin bir şekilde ”hayır” cevabını verdi. Wozniak söz konusu görüşüne rağmen lider kripto para birimi Bitcoin’in bir kaç olumlu sebepten dolayı itibari paraların yerini almasına sevineceğini, ancak ne yazık ki bunun mümkün olmadığını vurguladı ve argümanını destekledi.

  • Binance Coin Nedir? Binance Coin Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Dogecoin Nedir? Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar? Yazıya Git
  • Bitcoin’de Short ve Long Nedir? Yazıya Git
  • Bitcoin Boğa Sezonu Son Durumu? Yazıya Git
  • Bitcoin Yükselişe Ne Zaman Başlayacak ? Yazıya Git

İtibari paraların hükümetler tarafından kontrol edildiğini ifade  eden Wozniak, hükümetlerin bu gücü ve kontrolü ellerinden çıkartmak istemeyeceğini düşünmekte. Dahası, Wozniak’a göre hükümetler hep zirvede kalmak istiyor ve varlık ile ilgili bütün güce de sıkı sıkıya bağlı. Para birimleri ve genel olarak para üzerinde sağlam bir kontrole sahip olmak için ise, daha fazla dolar üretmek ve daha fazla dolar kullandırtmak istiyorlar ve Bitcoin ile diğer kripto para birimleri tabir-i caizse onların ”tekerine çomak sokuyor.”

”[…] Daha sonra birden bire tüm para birimleri değer kaybına uğradı. Bu Bitcoin gibi bir şey için geçerli değil. Arz miktarını bile değiştiremezsiniz. Bitcoin’in belirli bir miktarı mevcut. Yani bu tip bir saflığı ve belirginliği seviyorum ve buraya varabilmeyi çok istiyorum tabii ki.”

Ancak Wozniak, bunu ne kadar istese de BTC’nin büyük ve önemli bir yere geldiğinde daha fazla büyümesinin önüne geçileceğini ve hükümetlerin buna hiçbir şekilde izin vermeyeceğini düşünmekte.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu