] }
Ekonomi Haberleri

Apple Card ve Goldman Sachs Ortaklığı ABD’de Resmen Başladı.

Apple “Günlük Nakit Ödül” programını ve diğer avantajlarını tanıttığı oturumda aynı zamanda ABD müşterilerine Apple Card ödeme hizmetini resmi olarak başlattığını duyurdu.

Günümüzde neredeyse her teknoloji devi firmanın “finans” sektöründen pay almak için çaba gösterdiği bir zamanda Apple’da bu akıma ayak uydurdu. Cupertino merkezli teknoloji devi Apple, Card uygulamasını ABD’de resmen başlattığını duyurdu.

iPhone kullanıcıları ise Apple Card’a telefonda bulunan cüzdan uygulamasıyla kolayca başvurabilir. Apple Pay’i kabul eden mağazalarda, uygulamalarda ve web sitelerinde hemen kullanmaya başlayabilir.

Apple Card ve Goldman Sachs Ortaklığı ABD'de Resmen Başladı.
Apple Card ve Goldman Sachs Ortaklığı ABD’de Resmen Başladı.

Apple Card Özellikleri

Apple tarafından verilen bilgilere göre Apple Card üç temel özellik olarak gizlilik, şeffaflık ve basitliği sunacak. Apple Card’ın bir ücreti yoktur, fakat kullanıcılar vade sonuna kadar yapması gereken ödemeyi yapamazlarsa kredibilitelerine göre % 12.99 ile % 23.99 arasında faiz uygulaması mevcuttur.

Ayrıca Apple yepyeni bir düzeyde güvenlik ve gizlilik, harcama ve ödemeler için ise kolaylıkla anlaşılabilecek bir görünüm vadediyor. Açıklamanın neredeyse tamamında güvenlik ve gizlilik üzerine önemli vurgularda bulunan şirket çalışanları Apple’ın müşterilerin yapacağı alışverişlerde mağaza, alışveriş miktarı gibi hiç bir bilgiye sahip olmayacağını açıkladı.

Apple, Wall Street devi Goldman Sachs’ı Apple Kart için ihraç bankası olarak seçti. Apple, Goldman Sachs’ın reklam veya pazarlama amacıyla herhangi bir müşteri verisini üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını garanti ediyor. Ayrıca Apple’ın küresel bir ödeme ağına destek sağlamak için Mastercard ile birlikte çalıştığı görülmektedir.

Kaynak: Coinspeaker

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu