Bitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Analistlere Göre Bitcoin’in İzleyeceği Seviyeler Neler?

Fiyat 50 bin dolar bölgesinde şimdilik sabitlenmiş gibi gözükse de saatlik grafiğe bakıldığında 51,200 dolara yakın direnç göstermekte olan önemli bir düşüş çizgisi dikkat çekiyor.

] }

Bitcoin fiyatı düşüş süresini uzatarak 45 bin dolarlık desteği ABD dolarına karşı olarak test etme aşamasına girdi. Analistlere göre ise bu durum Bitcoin’in kayıplarını telafi etmesini içeriyor fakat 52 bin dolarlık bandın güçlü bir direnç ile karşılaşması da muhtemel görünüyor. Fiyat 50 bin dolar bölgesinde şimdilik sabitlenmiş gibi gözükse de saatlik grafiğe bakıldığında 51,200 dolara yakın direnç göstermekte olan önemli bir düşüş çizgisi dikkat çekiyor.

Bitcoin fiyatı kayıplarının artmasına neden oluyor ve 52 bin dolar ile daha sonra 50 bin dolarlık seviyelerin altına iniş yaptı. BTC fiyatı 45 bin dolarlık destek bölgesini de test ederek 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da altına düşmüş oldu. 44,960 dolar bölgesinde önemli bir düşük seviyesi yaratıldı ve fiyat da şimdilik kayıpları telafi etmeye başladı.

Bitcoin’in Görebileceği Seviyeler Neler?

Analistlere göre aşağı yönlü hareketin yüzde 50’si Fib geri çekilme seviyesi 51,800 dolara yakın görünüyor. Ayrıca 55 bin dolara doğru BTC’nin yeni bir artış göstermesi için 51,800 dolar ve 52 bin dolarlık direnç seviyelerinin üzerinde kapanış yaşaması gerekiyor. BTC fiyatı trend çizgisi direncinin ve ayrıca 51,800 doların üzerinde yükselmeyi başaramazsa yorumculara göre bu durumda başka bir düşüş eğrisine girebilir. Olumsuz görüşlere bakıldığında ise BTC 48 bin dolar seviyesine daha yakın duruyor. Ana destek ise 45 bin dolarlık bölgenin yakınında bulunuyor. Eğer 45 bin dolar desteği altında kırılma yaşanırsa bu durumda yüzde 10’u bulacak yeni bir düşüş eğilimi de meydana gelebilir.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu