Altın Tahminleri: Altın Fiyatı Teknik Analizi, Altın Fiyatı Düşmeye Devam Edecek mi?

Altın, Pazartesi günü erken saatlerde 1.933'e düşerken, geçen hafta 1.959 kilit direncini geçmek için yeterli sayıda alıcı bulamaması altın fiyatının düşmesine neden oldu. Uzmanların altın tahminleri neledir, altın düşecek mi?

0

Pazartesi günen düşüşle başlayan altın fiyatları yatırımcıda büyük bir kuşku yarattı. Altın fiyatının düşüp düşmeyeceği konusunda tedirginlik yaşamaktadır. Jeopotilik sorunların devam etmesi ve yüksek enflasyonun artmaya devam etmesi yatırımcıların altına yönelmesine neden oldu. Fed altın fiyatlarına ve yüksek enflasyona müdahale etmek için faiz oranını arttırdı. Piyasa uzmanları fed’in nisan ayındada faiz oranını arttıracağını ifade etmesiyle altın satışında bir  yoğunluk yaşandı.

Altın Teknik Analizi

Kısa vadeli önyargı,  RSI 50 nötr  işareti etrafında dalgalanmaya devam ettiği için nötrden düşüşe doğru görünüyor. Stokastik buhar kaybetti ve aşağı yönlü bir tersine dönüş için ayarlandı, MACD ise sinyali ve sıfır çizgileri arasında negatif yüklü kalıyor.

Satıcılar, 1.780 – 2.070 yükseliş ayağının %50 Fibonacci düzeltmesinin gerçekleştiği  1.920  tabanını aşmayı başarırsa, spot ışığı hemen 1.890’da 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) dönecek. 1.870’lik %61.8 Fibonacci seviyesi nefes alma mesafesi içindedir ve 1.850’ye doğru herhangi bir düşüşü geciktirebilir.

altın tahminleri: altın fiyatı teknik analizi, altın fiyatı düşmeye devam edecek mi? 1

 

Alternatif olarak, külçenin kritik 2.000 rakamına dokunması için, yukarı yönlü basınçların başarılı bir şekilde 1.959  bar’ın üzerine çıkması gerekecek  . Yukarıda belirtilen seviyelerin üstesinden gelinmesi kolay olursa, boğalar 2020 zirvesi olan 2.079’un üzerinde yeni rekorlar elde etmeye çalışabilir. Bu durumda, 2.178’deki son düşüşün %161.8 Fibonacci uzantısı yakından izlenecek.

Ons Altın Analizi

1935-1950 dolar arasında yeteri kadar alıcı bulamayan altın pazartesi günü içinde düşüşler yaşadı. Kointimes teknik analiz ekibi sizler için ons alın analizi hazırladı.

altın tahminleri: altın fiyatı teknik analizi, altın fiyatı düşmeye devam edecek mi? 2

 

Bollinger alt bandının altına düşmesi düşüşün devam edeceği sinyalini vermektedir. Önemli destek noktaları olan 1919, 1912 dolardan yukarı doğru bir yükseliş gerçekleştirirse düşüş algısı kırılır. Orta bollinger band seviyesi olan 1951 dolar bandını kırması gerekir. Aksi durumda Fib 0 noktası olan 1894 dolara doğru bir sarkma yaşanabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }