Altın HaberleriEkonomi Haberleri

Altın Son 1 Ayın Zirvesine Çıktı! İslam Memiş’ten Dolar ve Altın İçin Sene Sonu Fiyat Tahminleri!

Haftanın 2.gününde ONS altın fiyatları son 1 ayın zirvesini gördü. Gram altın fiyatı ise ONS altın ve Dolar cephesinde yaşanan artıştan güç alarak değerlenmeye gitti.

Haftanın 2.gününde ONS altın fiyatları son 1 ayın zirvesini gördü. Gram altın fiyatı ise ONS altın ve Dolar cephesinde yaşanan artıştan güç alarak değerlenmeye gitti. Peki, altın ve dolar kuru 2022 sene sonunda nasıl fiyatlanacak? Bu soruya yanıt olabilecek bilgileri ise İslam Memiş paylaştı. İşte para piyasası uzmanından çarpıcı açıklamalar.

Memiş: 1.000 Liradan Altın Alımı Mantıksız!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altına yönelik son değerlendirmesinde, “Altın için Ağustos son şans!“ sözlerini kullandı. Memiş, altın ve gümüş ONS fiyatlarında ilerleyen sürede artış olabileceğini ancak, 1.000 lira seviyesinden gram altın almanın akıllıca olmadığını belirtti. Gram bazındaki emtia fiyatları için Ağustos ayının son şans olduğunu açıklayan para piyasası uzmanı, ABD’nin teknik açıdan resesyona girme olasılıklarının artması ile gerçek altın fiyatlarının tabloya yansıyacağını düşünüyor.

İslam Memiş, Ağustos ayı içerisinde altın için göz önünde bulundurulması gereken olası rakamların 950-1.000 lira olduğunu belirtti. Ancak bu bantta satın alım yerine bekleme kararlarının daha doğru olacağını düşünüyor. Ağustos ayı sonrasından 1.000 lira fiyat altından gram altın alım fırsatlarının doğacağını tahmininde sunan Memiş, 2022 sonunda ise altında sıçrayışın bir kez daha görülebileceğini aktardı.

Memiş’e Göre Sene Sonunda Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Olur?

2 Ağustos’ta yazının kaleme alındığın dakikalarda gram altın 1.022 liradan işlem gördü. İslam Memiş ise gram altın fiyatının Ağustos sonrasında aşağı yönlü düzeltme ile 1.000 lira altına düşebileceğini, 2022 sonunda ise 1.450 liraya kadar çıkış yapabileceğini tahmin ediyor.

Memiş’e Göre 2022 Sonunda Dolar/TL Kaç Olur?

İslam Memiş bu kez ONS altına ve Dolar/TL kuruna yönelik tahminlerini de yatırımcılara açıkladı. Para piyasaları uzmanına göre, Dolar/TL kuru 2022 sonuna doğru 21-22 lira bandında seyredebilir. ONS altın fiyatında ise 2.350 dolarlık rakamın sene sonunda tabloda olabileceğini aktardı.

Altın ONS fiyatı ise haftanın ikinci işlem gününde 1.780 dolar seviyesini test ederek 5 Temmuz tarihinden bu yana tabloya gelen en yüksek rakamı gördü. Yaşanan jeopolitik gerilimler ve FED toplantısı ardından gelen kritik açıklamalar, ekonomistlerinde beklediği gibi altını bir kez daha güvenli liman konumuna getirdi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam