Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Uzun Süredir Beklenen Altcoin Sezonu Başladı, Boğalar Resmen Geldi

BTC’nin 60 bin dolar bandının üzerine çıkış yaşaması sonrasında gerileme yaşaması sonrasında altcoinler için uzun bir süredir beklenmekte olan fırsat da yaratılmış oldu.

] }

Uzun bir süredir beklenen altcoin sezonunda boğalar resmen gelerek sezon başlamış oldu. Lider kripto para birimi olan BTC’nin 60 bin dolar bandının üzerine çıkış yaşaması sonrasında gerileme yaşaması sonrasında altcoinler için uzun bir süredir beklenmekte olan fırsat da yaratılmış oldu.

Kripto para piyasaları an itibariyle yeşile boyalı halde görünüyor ve bu duruma altcoinler önderlik ediyorlar. Son haftalarda WIN, TRX, BTT, HOT gibi birimlerde görülen çok yüksek artışlar sonucunda pek çok yatırımcı altcoinlere yöneldiler. Altcoinlere özellikle BTC’den çıkış yaparak yönelen yatırımcı sayısında da önemli artışların yaşandığı görülüyor.

BTC Hakimiyeti Düştü, Altcoinler Güç Kazandı

Altcoin sezonunun başlamasına ise en büyük neden BTC fiyatlarında yaşanan gerileme neden oldu. BTC’nin piyasa hakimiyeti özellikle altcoin sezonunu belirlemek için büyük önem taşıyor. Piyasa hakimiyeti BTC’nin son 1 yılın en düşük seviyelerine, yüzde 56 oranına geldi. Bu durumun en son yaşandığı tarih olan Nisan 2020’de de yine benzer gerileme ve sorunlar yaşanmıştı.

BTC’nin piyasa hakimiyetinin sert düşüş yaşaması grafiklere de yansırken en büyük olumlu taraf ise altcoin sezonunun başlaması oldu. En son 2017 – 2018 sezonunda da BTC piyasa hakimiyeti bakımından gerileme yaşamış ve altcoinlerin önemli ölçüde değer kazanmasına neden olmuştu. Sadece listenin en üst sıralarında yer alan altcoinler için değil, özellikle son zamanlarda adını duyuran altcoinlere de ilginin artması sezonu etkileyen bir başka faktör olarak öne çıkıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu