Altcoin Haberleri

Altcoin Sezonu Başlıyor mu, Fiyatlar Yükselişe Geçti!

Ether ETH fiyatının 1,500 dolar üzerine çıkış yapması sonrasında kripto para piyasaları oldukça hareketli zamanlar yaşıyor.

] }

Ether ETH fiyatının 1,500 dolar üzerine çıkış yapması sonrasında kripto para piyasaları oldukça hareketli zamanlar yaşıyor. En son kripto para piyasasının toplam değeri de 1,14 trilyon dolara yükseldi ve böylece tüm zamanların rekorunu kırmış oldu. Rekor ile birlikte coinler de hareketlenmeye başladı. Sadece ETH’nin değil gün içerisinde Bitcoin ve Polkadot da önemli hareketler yaşadı. Bu hareketlenmeler de piyasa dinamiklerini harekete geçiren temel etmenler arasında bulundu.

Son 24 saatlik kripto para piyasasının hareketlerine bakıldığında toplam piyasa değerine 50 milyar dolardan fazlası eklendi. ETH fiyatı ise halihazırda 1,660 dolar seviyelerine yaklaştı. Bu esnasında BTC de 38 bin dolar bandını zorlamaya başladı. Bugün en önemli gelişme ise bir süredir düşüş grafiğinde olan Dogecoin’in Elon Musk tarafından yüzde 50 yükselişe geçirilmesi oldu.

Altcoin Sezonuna İşaretler

Tüm bu hareketlenmeler kripto para piyasalarında pek çok yatırımcının beklediği altcoin sezonuna işaret ediyor gibi gözüküyorlar. Özellikle 2017 yılında başlamış olan altcoin sezonunda ortalama her altcoin 10 kata kadar varan yükselişler elde etmeyi başarmıştı. Bunu yakın zamanda yapan ise DOGE oldu. Bunun yanında Mart 2020 tarihinde 80 dolardan işlem görmekte olan ETH de fiyatını 1,600 dolar bandına getirmeyi başlardı.

Tüm gelişmeler yakın zamanda altcoin rallisinin başlayacağına işaret ediyor olabilirler. Özellikle pek çok DeFi projesinin de bir anda sönmesi ICO döneminin dinamiklerini yansıtıyor ve 2017 yılındaki sezona benzer özellikler taşıyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu