ZEC Coin Geleceği 2023-2027 | Zcash (ZEC) Coin Yorumları | Zcash Coin Nedir

ZEC Coin Geleceği 2023-2027 | Zcash (ZEC) Coin Yorumları | Zcash Coin Nedir

Zcash (ZEC) coin geleceği içinde bulunduğumuz yıl boyunca merak edilen bir konu olmuştur.

Zcash (ZEC) coin geleceği içinde bulunduğumuz yıl boyunca merak edilen bir konu olmuştur. Özellikle söz konusu kripto paranın 2021 yılında iyi çıkış yaptığını öngörürsek, yatırımcıların bu kriptoyu araştırmasını daha iyi ifade edebiliriz. ZCash (ZEC) ise gizlilik ve anonimliğe odaklanmış merkeziyetsiz kripto para birimi olarak biliniyor. Ağda yer alan düğümlerin işlemlere ait hassas bilgileri açığa çıkarmadan doğrulamasına imkan verir.  Bu yazımızda ZEC coin yorum ve zec coin fiyat tahminleride yer almaktadır.

 

Bu da kripto parayı son zamanlarda tercih edilir bir proje haline getirmektedir. Popüler kripto para şu anda 41$ civarında işlem görüyor ve son 24 saatte %1 oranında artış kaydediyor. Bizler de bugün, ZEC ve projesinin görebileceği fiyat seviyelerini, uzmanların görüşlerini derleyerek aktardık. Yazının devamında ZEC coin fiyat tahmini verilerine ulaşabilirsiniz.

 

Zcash Coin Nedir?

Temel amacı gizlilik odaklı bir coin olmaktır. Buna en iyi örnek coin Monero gibi bir kripto para birimi olan Zcash (ZEC) küresel ekonomilerine hizmet etmeyi amaçlayan bir kripto para birimidir. Zcash coin kişisel bilgileri korumak adına ortaya çıkan ve bunu gerçekleştiren önemli kripto paralardan biridir.

 

Zcash (ZEC) Coin Tarihi?

 

Zcash (ZEC) coin 28 Ekim 2016 tarihinde piyasaya çıkmış bir kripto paradır. Zcash adını almasının temel sebebi Zerocash protokolünde yer almasıdır. Zcash CEO’su Zooko Wilcox’dur. Sosyal medya platformu olan Twitter’ı aktif bir biçimde kullanan Zooko Wilcox, yaklaşık 20 yıldır kripto para piyasasında aktif faaliyet göstermektedir.

 

 

Zcash Madenciliği Nasıl yapılır?

 

Önemli kripto paralardan biri olan Zcash'in en çok merak edilen konusu ise Zcash madenciliği'dir, işlemci(cpu) yada ekran kartı gücünden faydalanılarak yapılan bir mining'dir. Bu Zcasj madenciliğinde en iyi sonucu olmak istiyorsanız,  GTX model ekran kartları alınmalıdır. Gerekli ekipmanlar sağlandıktan sonra zcash madenciliğine başlamak için için EWMF Cuda Zcash Miner yazılımı indirilmelidir, sonrasında ise herhangi bir havuza(minig pool) katılmanız gerekmektedir.

 

ZEC Coin Yorum

Uzman  analistlerin Zec coin yorumları incellendiği zaman geleceği kripto para piyasasına bağlı olduğu ifade edilmektedir. Zcash coin gizlilik odaklı kripto paralardan biri olması ve regülatörlerin bu tarz para birimlerine karşı tepkiler göstermesi sonucunda bir çok kripto para borsası monero gibi kripto paraları delist etti. Aynı şeylerin zcash'ın başınada gelecebileceği unutulmamalıdır. Ancak bu durumun dışında uzman kişilerin tahminleri ilk olarak 200 dolar bandını kırması ve 2025 yılında ise 960 dolarlık bir seviyeye ulaşmasıdır.

 

 

Zcash Coin Teknik Analizi

Aşağıdaki grafikten Zcash coin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Zcash (ZEC) Nasıl Alınır?

 

Zcash bir çok kripto para borsasından alınabilir, alınması için borsa platformunda yer alması gerekir. Zcash coinlerinin büyük çoğunluğu binance kripto para borsasında yer almaktadır. Ülkemiz de ise paribu, yabancı borsalardan ise binance, coinbase, hotbit gibi borsalardan satın alabilirsiniz. Kripto para nasıl alınır makalemizi okuyarak detaylı bir biçimde kripto paraların nasıl alınacağını öğrenebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı ile kripto para satın alma içeriğine de göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

 

ZEC Coin Geleceği 2023

ZEC coin geleceği 2023 öngörülerine göre yıl sonunda yükseliş bekleniyor. 2022’e 60$ üzerinden başlayan ZEC coin yılın en yüksek seviyesine Mayıs ayında 371$ ile ulaşmıştır. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ise 5 yıl önce 5.941$ ile varmıştı. 15 kasım itibariyle ise 41.4$’dan işlem görüyor. Şimdi ise ZEC coin geleceği ile ilgili tahminlere göz atalım. Digitalcoin şirketi yılsonuna doğru yükseliş beklentisi içerisinde. Yılsonu fiyat tahminleri 53.1$. Walletinvestor şirketi ise 2023 içinde 80$’ın aşılacağını ön görse de yılın son ayı düşüş trendi olabileceğini düşünüyor. Yılsonu fiyat tahminleri 95.07$.

 

ZEC Coin Geleceği 2024

ZEC coin geleceği 2024 verilerine göre ZEC yükseliş gösterecek. Coinarbitrage şirketi ise tahminlerinde bayağı iddialı olmakta. Yıla 153.8$’dan başlayacağını düşünen analistler Ağustos ayında 200$’ın aşılacağını tahmin ediyorlar. Yükseliş eğiliminin yılsonuna kadar süreceğini düşünen şirketin yılsonu fiyat tahminleri 896.1$. Coinquora şirketi yıla 200$ seviyelerinden giriş yapabileceğini ön görüyor. Yılın ilk yarısında 100$’ın üzerine hızla büyüme göstereceğini aktaran analistlerin yılsonu fiyat tahminleri 242$.

 

ZEC Coin Geleceği 2025

Longforecast şirketinin ise ZEC coin geleceği 2025 için tahminleri oldukça olumlu. Yıla 115$’dan başlayacağını düşünen analistler, Haziran ayına kadar küçük düşüşler ön görüyorlar. Haziran ayında 108$ hedefini gösteren şirket düşüşün yılsonuna doğru derinleşeceği düşüşünde. Yılsonu fiyat tahminleri ise 64$. Digitalcoin şirketi yıla 198$’dan başlayacağını tahmin ediyor. Yıl içinde dalgalanmaların olabileceğini aktaran şirket, yükseliş eğiliminin baskın olabileceğini düşünmüş. Yılsonu fiyat tahminleri ise 231.7$.

 

ZEC Coin Geleceği 2026

ZEC coin geleceği 2026 yılı yorumları genellike 350$ üstünde olmakta. Priceprediction.net sitesinin analistlerine göre 2026 yılı Ocak ayı fiyat tahminleri 384$. Yılın ilk yarısında yükselişin düşük olacağını düşünen analistlerin yıl ortası fiyat tahminleri ise 401$. Yılın son çeyreğinde ise yükselişin sertleşebileceğini aktaran analistlere göre yılsonu fiyat tahminleri 460$.

 

ZEC Coin Geleceği 2027

Walletinvestor şirketi ZEC coin geleceği 2027 yılını çok parlak görüyor. Yıla 368$’dan giriş yapacağını düşünen analistler, yıl ortasına kadar 415$’ın kırılacağını düşünüyorlar. Yılsonuna kadar küçük düşüş dalgalarının gelebileceğini düşünen şirket yine de yükseliş trendinin baskın olacağını düşünüyor. Yılsonu fiyat tahminleri 430.2$. Coinquora şirketi ise ZEC coinin yıla 800$’dan başlayacağını ön görüyor. Yıl içinde güzel hacim toplayabileceğini aktaran analistlerin yılsonu fiyat tahminleri 950$ üzeri.

 

ZEC Coin 200 Dolar Olur mu?

ZEC şu anda 41 $ civarında fiyatlanıyor ve artış göstermeye devam ediyor. Analistlerin ZEC coin yorum ve öngörülerine göre ZEC’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde en fazla 950$ civarına ulaşabileceğine dair tahmin ediliyor. Öte yandan uzmanlar, ZEC’in bu seviyelere rahatlıkla çıkacağından emin görünüyor.

 

Bununla birlikte son zamanlarda Bitcoin’i takip eden kripto paranın, bahsi geçen seviyelerden daha iyi noktalara gelebileceği de düşünülmekte. Bazı makul yorumlarda bulunan analiz sistemleri ise ZEC için 2023-2024 yılında 200$ bandına ulaşacağını tahmin ediyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.