Yatırım Devi 3 Altcoin İçin Önemli Haberi Paylaştı!

Yatırım Devi 3 Altcoin İçin Önemli Haberi Paylaştı!

Digital Currency Group (DCG) ünlü varlık yöneticilerinden biri olan Grayscale’in ana şirketidir. Bu şirket 250 milyon dolarlık bir altcoin hisse geri alım programı yapacağını açıkladı. Belirlenen tutar ise şirket aracılığı ile yürütülen çeşitli fonlar arasında paylaştırılacak.

Grayscale, Bazı Altcoin Hisselerinde Geri Alım Gerçekleştiriyor

Digital Currency Group (DCG) Litecoin Trust bünyesindeki 30 milyon dolarlık payı geri almayı düşünüyor. Kripto para dünyasının en büyük isimlerinden bir olan Grayscale Zcash Trust (ZCSH) ve Horizen Trust (HZEN) hisseleri için toplamda 20 milyon dolar harcayacağını belirtti. 250 milyon dolardan geri kalan miktar ise Bitcoin Cash Trust (BCHG) ile birlikte diğer tröstler için kullanılacak.Geri alımları finanse etmek amacıyla elindeki nakit parayı kullanmayı hedefleyen DCG bunu açık alanda yönetimin taktirine bağlı şekilde gerçekleştirecek.

altcoin

Grayscale Bitcoin Trust'ın uzun zamandır net varlık değerinin altında bir işlem görmesi nedenine bağlı olarak Ekim ayında bu ürünü satın almak amacıyla DCG bütceyi 750 milyon dolardan 1 milyar dolar seviyesine yükseltti. Perşembe günü program bünyesinde 301,3 milyon dolar para bulunuyordu üstelik  tröst net varlık değerinde (NAV) yüzde 24,9 indirimle satışlar gerçekleşiyordu. Şu sıralarda ise Litcoin Horizen ve Zcash tröstleri yaptıkları indirimler ile yollarına deva ediyorlar.

Alımlar İçin Net Bir Tarih Belli Değil

Barry Silbert yönetiminde bulunan Grayscale, açık piyasada geri alımları gerçekleştirmek istiyor. Bu yüzden geri alımları gerçekleştirmek amacıyla elindeki nakitti kullanmayı planlıyor. Fakat alımların ne zaman gerçekleşeceğine dair kesin bir bilgi bulunmamaktadır. Bitcoin Trust’ta 250 milyon dolarlık hisse geri alımının yapılacağını duyuran Grayscale fonu bunun amacının kalıcı indirim sorunu çözmek için olduğunu belirtti. Mayıs ayında is geri satın alma yetki programının bütçesi şirket tarafından  500 milyon dolar kadar arttırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.