Wrapped Bitcoin Nedir? Wrapped Bitcoin Nereden Alınır?

Wrapped Bitcoin Nedir? Wrapped Bitcoin Nereden Alınır?

Wrapped Bitcoin Nereden Alınır?

Wrapped Bitcoin almak, kripto para borsası olarak bilinen platformlar üzerinden sağlanan bir işlem olarak bilinmektedir. Kripto paraların alım satım işlemlerinin yapıldığı güvenilir platformlardan birisi olan Binance üzerinden işlem yapılabildiği gibi Wrapped Bitcoin satışı yapan farklı borsalar da tercih edilebilmektedir.

Kripto para borsaları arasında seçim yapılırken bu paranın hangi borsalar üzerinden işlem gördüğünün incelenmesi gerekmektedir. İşlem birimleri içerisinde yer almayan borsalar üzerinden alım satım yapılmamaktadır.

Wrapped Bitcoin alınırken, karşılığında TL cinsinden bir değer verilmektedir. Bu değer ile ilk alım işlemi gerçekleştikten sonra istenen miktarlarda alım satım yapılarak yüksek kar oranları elde edilebilmektedir.

Wrapped Bitcoin (WBTC Coin) Nedir?

Wrapped Bitcoin birimi, değer bakımından ETC ile eşit gösterilen kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Hem Bitcoin hem de Ethereum Classic kripto paralarının özelliklerinin birleşmesi ile oluşmuş bu para birimi pek çok borsada işlem görmektedir.

Ağ tabanlı olma özelliğinin yanı sıra iki kripto paranın da eksik olan yönlerinin tamamlanması ile oluşmuş bu yeni para biriminin güncel olarak 70’den fazla piyasada adından söz ettirdiği bilinmektedir.  

Wrapped Bitcoin Yorum

Wrapped Bitcoin yorumları giderek artış gösteren bir grafikle açıklanabilmektedir. Piyasaya sürüldüğünden bu yana hızlı bir artış içerisinde olan para birimi, kendi yatırımcılarının yüzlerini güldürmeye devam etmektedir.

Wrapped Bitcoin yükselen değeri ile birlikte daha çok alıcıya hitap etmekte olan bir kripto para olarak bilinmektedir. Uzun vadede kar sağlayacağı düşünüldüğü için satış planlamaları genellikle tercih edilmemektedir.

Yaklaşık olarak 11 dolar üzerinden işlem görmekte olan bir birim Wrapped Bitcoin, aynı zamanda toplam piyasa değerlerinin de üzerinde bir performans ile yatırım sahasındaki yerini almaktadır.

Yapılan değerlendirmeler neticesinde Wrapped Bitcoin yatırımcılarının kısa vadeli yatırımlardan ziyade uzun vadede yüksek oranlarda sağlayacakları kar olasılıkları üzerinden planlama yapmaları önerilmektedir.

Wrapped Bitcoin Alma Adımları

Wrapped Bitcoin alma adımları herhangi bir borsa piyasası üzerinden kayıt oluşturmakla başlamaktadır. Kayıt işlemlerinin yapılmasının ardından istenen miktar belirlenerek TL üzerinden bir değerlendirme ile ilk alım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Kredi kartı ile işlem yapılabildiği gibi doğrudan havale ya da EFT yoluyla da ödeme işlemleri kolay bir biçimde tamamlanmaktadır. Satın alma işlemlerinde para birimi seçilirken Classic Ethereum biriminin seçilmesi ve devamında alt birimlerden olan Wrapped Bitcoin tercihinin yapılması gerekmektedir.

Son sekme olan WBTC al sekmesinin tercih edilmesinden sonra ise ödeme tahsil edilmiş olmakta ve devamında bu yatırım için piyasa takibine de kısa süre içerisinde başlanabilmektedir.

Wrapped Bitcoin alma işlemleri yapılırken öncesinde üyelik kaydının da onaylanmış olması gerekmektedir. Mail ya da SMS üzerinden herhangi bir onaylama yapılmaması durumunda ise borsa üzerinden işlem yapılmasına izin verilmeyecektir.

Wrapped Bitcoin Nasıl Üretildi?

Wrapped Bitcoin üretilme süreci, bir ağ tabanı üzerine gerçekleştirilmektedir. Bitcoin ve Ethereum piyasasından elde edilen verilerle üretilmekte olan bu birim günümüzde ilk 10 kripto para birimleri arasında gösterilmektedir.

DeFi alanı olarak da bilinen platform için üretilmiş olan bu para birimi şu an üretim amacından farklı olarak 70’ten fazla borsa piyasası içerisinde önemli yatırım araçlarından birisi olarak gösterilmektedir.

BitGo, Ren, Dharma, Kyber, Compund, MakerDAO, Set Protocol tarafından ortak olarak üretilmiş olan paranın bünyesinde Bitcoin ve Ethereum gibi en çok bilinen iki kripto paranın geliştirilmiş hali bulunmaktadır.

Wrapped Bitcoin aynı zamanda likidite oranının arttırılması için de bir yöntem olarak tercih edilmekte olup bu tercihin karşılığını vermiş bir para birimi olarak ifade edilmektedir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.