Wing Coin (WING) Nedir? Nasıl Çalışır?

Wing Coin (WING) Nedir? Nasıl Çalışır?

Wing Coin ya da Wing Finance, sanal varlık kredilendirme piyasasına adanmış, çeşitli DeFi ürünleri arasında zincirler arası işbirliğini temel alan etkileşimi destekleyen bir DeFi platformunun projesidir. Merkezi olmayan yönetişim modeli ve risk kontrol mekanizması, borçlu tüccarlar ve alacaklılar arasında karşılıklı fayda sağlayan bir ilişkiyi desteklemek, projenin en temel amaçları arasında yer alır.

Wing Coini anlamaya yönelik hazırladığımız bu yazıda ise Wing Coin nedir? WING token Nasıl çalışır? Wing token nasıl satın alınır? WING Coin fiyatı ne kadardır? Hangi Borsalarda bulunur? Tüm bu konuları yazımızda detaylıca anlattık.

Wing Coin Nasıl Çalışır?

Wing projesinin; merkezi olmayan yönetişim modeli ve risk kontrol mekanizması, borçlu tüccarlar ve alacaklılar arasında karşılıklı fayda sağlayan bir ilişkiyi desteklemek, projenin en temel amaçları arasında yer alır. Bunlara ek olarak, yenilikçi bir şekilde kredi tabanlı DeFi’nin etkin bir örneği olarak kredi değerlendirme modülünü de kullanıcılarına sunmakta.

Kısaca Wing platformunu; kredi temelli, çapraz zincir tabanı bulunan bir DeFi borç verme protokolü olarak tanımlayabiliriz. “Flash Pool” denilen Wing platformu bünyesinde bulunan havuz; Wing üzerindeki ilk borç verme ürünü, ana akım sanal varlıkların kredilendirilmesini destekler ve sanal para birimlerinin sahip olduğu varlık risklerini azaltmak için yenilikçi bir şekilde Sigorta Havuzunu kullanıcılarına sunar.

Kullanıcılar, Sigorta Havuzuna ödünç vererek ve ödünç varlık yatırarak Flash Havuzunda “kanat” ödülleri kazanabilirler. Şu anda ise ONT, ETH, wBTC, USDT ve DAI coinler dahil fakat tüm bu coinlerle sınırlı olmamak üzere sanal varlıkları destekliyor ve öngörülere göre de gelecekte daha fazla varlığı destekleyeceği düşünülmekte.

Wing Coin Nasıl Satın Alınır?

WING token hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan WING token Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • OKEx
  • MXC (MoCha)

Yukarıdaki borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Wing Token Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 WING Coin 410,31 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00497767 BTC, Ontology karşılığı ile 75,30807332 ONT tutarındadır.

Piyasa sıralamasında 2273. Sırada yer alan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 969,62 TL’den, tüm zamanlar en düşük değerini ise 389,38 TL civarında görmüştür. 17 Eylül 2020 tarihinde marketlerde alış satış işlemleri yapılmaya başlanan WING coinin seyreden güncel fiyat verilerine ulaşmak isterseniz CoinMarketCap adresinden inceleyebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.