Waltonchain Nedir? WaltonChain Yorum ve Grafiği

Waltonchain Nedir? WaltonChain Yorum ve Grafiği

Waltonchain tedarik ve lojistik sistemleri oluşturmak için tasarlanmış bir teknolojidir. Adını ise uzay çalışmalarında bir öncü olarak görülen Charlie Walton'dan almıştır. Tedarik ve lojistik sistemleri gün geçtikçe daha karışık bir hal almakta. Bunun en büyük sebebi ise bu sistemlerin birbirinden farklı çok fazla ayağının olmasıdır. Bir de buna her firmanın kullandığı farklı sistemler eklenince bu durum çok uzun süren karmaşık işlemleri de beraberinde getirir. Waltonchain hem üretim olsun hem de dağıtım olsun tüm adımların takibinin yapılması ve hangi aşamada olunduğu yönünde geri bildirim verir. Her işlem farklı bir blockchain içerisinde saklanır.

Waltonchain Nasıl Çalışır?

Sistem içerisinde bulunan her nesne kendine özgü bir şekilde tanımlanır. Bu tanımlama işlemi sırasında ise RFID etiketleri kullanılır. RFID aslında radyo frekansı tanımlamada kullanılan bir yöntemdir. Ancak bu sistemde etiketleri, nesneleri tanımlar ve bunu yaparken elektromanyetik alanlar kullanır. Daha çok envanter takibi ve kütüphane sistemleri tarafında kullanılmaktadır.

Waltonchain teknolojisinde etiketin taranması gibi basit bir işlem sonrasında bilinmesi gereken tüm bilgiler elde edilebilir. Hangi ürün olduğu, şu anda nerede olduğu ve ürünle kimin ilgilendiği gibi bilgiler taranan bu etiket vasıtasıyla bir blok zinciri üzerinde saklanır.

Waltonchain'in Faydaları Nelerdir?

Her şeyden önce bu sistem ile birlikte gelişmiş bir güvenlik gelmekte. Bu sayede dışarıdan yapılacak olan saldırıların da önüne geçilebiliyor. Bununla birlikte ürün ile ilgili en ufak bilginin takibi anlık olarak yapılabilmekte. Bunlar arasında ürünün hangi ülkeye ait olduğu dahi bulunuyor. Her ürün kendine özgü bir şekilde tanımlandığı için sahte ürünlere karşı da bir korumaya sahip. Bütün bunların ötesinde sistemin kullanılması insan kaynaklı hataların da ortadan kalkmasını sağlarken bir taraftan da işçilik maliyetlerinin azalmasını sağlıyor.

Sistemin ana zinciri çeşitli alt zincirlere ayrılmakta. Bu teknolojiyi kullanan herkes kendi alt zincirini oluşturmakta serbesttir. Sistemin en önemli özelliklerinden bir tanesi sistemi kullananları bu sistemi istedikleri gibi kendilerine uygun olacak şekilde özelleştirebilmeleridir. Bu özelleştirme ana zincire bağımlı olmadan yapılabilir. Bu sayede aslında bir ana zincire bağlı olan birbirinden bağımsız ancak aynı prensip ile çalışan alt zincirler ortaya çıkar. Alt zincirlere ayrılmış olarak çalışan sisteme üzerine bu sayede daha az güç binmiş olur.

Waltonchain ekibi tedarik zinciri konusundaki deneyimi ile herkesin dikkatini çekmekte. Ekip aynı zamanda Samsung'un eski başkan yardımcı olan Kim Sukku'dan da destek almaya devam ediyor.

Waltoncoin Nedir?

Bu sistemde çalışan birincil para birimi Waltoncoin (WTC)'dir. Genesis bloğu ile 100 milyon WTC verildi ve bu değerin üzerinde bir meblağın oluşturulması mümkün değildir. Şu an için bu 100 milyon WTC'nin 70 milyonu dolaşımda bulunuyor. Geriye kalan 30 milyon WTC'nin ise önümüzdeki yıllarda çıkarılması planlanıyor.

WaltonChain Yorum

18.04.2021 Saat 02.25’ te WTC’ nin piyasa değeri yaklaşık %8 oranında artmış olup $2.15’ dır. 24 saatlik hacmi %100’ ün üzerinde artan Coin hacmi ise $40,979,164’ dır.  Toplam arzı 100.000.000 olup 72,133,493’ ü dolaşımdadır. Gün içerisinde en yüksek $2.42’ a erişen WaltonChain Coin en düşük seviyesi ise $1.97’ dir.

Waltonchain (WTC) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="25180"]

WaltonChain Grafik

WTC Coin ilk olarak 27 Ağustos 2017’ de Binance borsasında listelendiğinde $0,65 ten fiyatlanmaktaydı. 28 Ocak 2017’ ye kadar artış trendinde hareket edip, ATH’ sı olan $46,5 ı görmüştür. Sonrasında sürekli değer kaybına uğrayıp, borsaların pandemideki büyük düşüşünde (13 Mart 2020’ de) ALT(all time low) değeri olan $0,12 yi görmüştür.

Ardından tekrar toparlanma eğilimde olan Coin güncel olarak Temel destek seviyesi $1,8;  direnç seviyesi $3,3 olarak görülmektedir. Desteğin retesti yapılmış yükseliş için BTC’ nin yatay seyri ve altcoin CAP (total 2)’ in artışının devamı gereklidir. 

WaltonChain Nereden Alınır? Nasıl Saklanır?

WaltonChain’ i listelendiği borsalardan satın alabilirsiniz. WaltonChain Coin 10.04.2021 tarihinde;

  • Binance
  • HuobiGlobal
  • KuCoin
  • OKEx
  • WazirX
  • CoinDCX
  • Bitvavo
  • SecondBTC
  • Alterdice
  • Bitrue gibi 13 borsada daha listelenmektedir. Bu Coin’ i bu borsalar aracılığıyla satın alabilirsiniz. Her bir borsada ayrı pariteler üzerinden satın alınabilmektedir.

Örnek verecek olursak bu Coin’ i Binance borsasından satın almak için öncelikle bu borsaya kayıt olmalısınız ve üyelik onayını almalısınız. Ardından borsanıza banka hesaplarınız aracılığıyla itibari para gönderimi yapmalısınız. Para gönderme işleminin ardından WTC/BTC, WTC/BNB ya da WTC/USDT pariteleri üzerinden satın alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

Bu Coin, Ethereum tabanlı olan ERC 20 Token’ ı olduğundan saklama yöntemlerinden en sık tercih edileni MyEtherWallet cüzdanlarını kullanmaktır. Kimi kullanıcılar Coin’ lerini Ledger gibi soğuk cüzdanlar içerisinde depo edip orada saklayabilmektedir. Bununla birlikte platform kullanıcılarına Walton cüzdanla saklama imkanı da sunmaktadır.

WaltonChain Güvenilir Mi?

WaltonChain sisteminin onaylama ve doğrulama prosedürleri kullanıcıların al sat işlemlerinde trade edilen her bir Coin’ in dahi kayıt altına almakta ve bu bilgilere erişim yalnızca kullanıcıya hak olarak tanınmıştır. Üçüncü taraf kişilerin bu bilgilere erişimi olanaksızdır. Platform uğradığı siber saldırılarda dahi açık vermemiş olup kullanıcılara sağlamış olduğu güvenden ötürü bu Coin yükselmeye devam ettiği görülmüştür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.