Tael (Wabi) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Tael (Wabi) Coin Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Tael (Wabi) Coin

Wabi Coin, ana şirketi Walimai tarafından Eylül 2013 tarihinde kurulan dijital bir şifreleme ortamıdır. Geliştirilme amacı; taklit ürünlerin piyasaya yayılmasını önlemek ve minimuma indirmektir.

Başarılı bir şekilde projelerini sürdüren şirketin yerel tokeni Wabi, 2017 tarihinde WABI/BTC ve WABI/ETH çiftlerinde Binance borsasında listelenmeye başlamıştır. Şu anda da Walimai aracılığı ile satılan ürünlerin fiziksel ve dijital olarak taklitçilere karşı güvenli bir şekilde korunmasını sağlamak için, blok zincirdeki ürünlerin dijital gösterimleri ile eşleştirilen bankacılık seviyesinde, RFID temelli, kurcalamaya karşı dayanıklı etiketler kullanmaktalar.

Wabi Coin Nedir?

Wabi Coin dünya genelinde sahte ürünlere karşı tepki olarak ortaya çıkmış bir projenin yerel coinidir. Şirketin geliştirmiş olduğu bir uygulamadan bir ürünün sahte olup olmadığı sorgulanabiliyor.

Rakuten’le geçtiğimiz günlerde ortaklık anlaşması sağlayan şirket, Nestle gibi bir gıda devi ile de ortaklarını resmen ilan ettiklerini duyurmuştu. Bu ve daha pek çok ortaklığını, dünyada yer alan tüm ürünlerin orijinalliğini sorgulayabilmek için geliştirdiğini açıkça belirtmekte. Özellikle bebek ve çocuklarla alakalı her türlü pazarda kanserojen ürünleri engellemeye yönelik çokça faaliyet gerçekleştiriyorlar.

Uygulama Nasıl Çalışır?

 

Şirketin geliştirdiği uygulama basit bir mantığa dayanıyor. Ekosistem içindeki tüketim malları, blok zincirindeki dijital temsilleriyle bağlantılı bankacılık düzeyinde, saldırılara karşı dayanıklı NFC akıllı etiketleri aracılığıyla sahte girişimlerden korunuyor. Böylelikle tüketiciler, bir ürünün orijinalliğini doğrulamak için akıllı telefonlarında yer alan uygulamayı açıp ürünün etiketini okutuyor.

Ürünün başlangıcından tüketiciye ulaşıncaya kadar izlediği tedarik zinciri boyunca yolculuğunu inceleyebiliyor ve satın aldıkları ürünler için Tael jetonuyla ödüllendiriliyorlar. Wabi coin de, proje ekosistemi ve ortakları genelinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılmakta.

Tael Coin Nasıl Satın Alınır?

Tael Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan Tael Coin Satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • Bithumb Global
  • CEX IO
  • Bideks
  • IDEX
  • Liquid

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

Wabi Coin Binance Değeri

Wabi coin 2017 yılında Binance borsasında sıralanmaya başladığında WABI/ETH çiftinden sıralanırken günümüzde WABI/BTC ve WABI/BNB çiftlerinden işlem görmekte. Şu anda da 0,88 Türk Lirasından işlem görüyor.

Tael (Wabi) Coin Fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 Teal Coin 0,87 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00001032 BTC, Ethereum karşılığı ile 0,00031234 ETH tutarına tekabül etmekte. Ayrıca coinin seyreden güncel fiyat değerini incelemek isterseniz CoinMarketCap adresinden ulaşabilirsiniz.

Wabi Coin Grafik

Aşağıdaki grafikte CoinMarketCap verilerine göre hazırlanmış tüm zamanlara ait fiyat değişimini ve Wabi token grafiğini görebilirsiniz.

Wabi coin grafik Wabi coin grafik

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.