Volvo Sorumlu Kaynak Kullanımı Blockchain Ağına Katıldı

Volvo Sorumlu Kaynak Kullanımı Blockchain Ağına Katıldı

Volvo, akülerinde kullanılan kobaltın küresel izlenebilirliğini blok zinciri uygulayarak uygulayan ilk otomobil üreticisi oldu.

Volvo, mineral tedarik zincirlerinde insan haklarını ve çevre korumayı güçlendirmeye odaklanan sektörler arası bir işbirliği olan Responsible Sourcing Blockchain Network'e (RSBN) katılmaya karar veren en son otomobil üreticisi oldu.

Açıklanan rapora göre, konsorsiyum, IBM’in blok zincir teknolojisinin maden üretiminde sorumluluk ve uygunluk için kullanılmasına öncülük ediyor.

Volvo bu nedenle Ford Otomobil Şirketi, Volkswagen Grubu, Huayou Kobalt, IBM, LG Chem ve RCS Grubu'na katılarak, elektrikli otomobillerde lityum-iyon akülerde kullanılan kobalt gibi küresel mineral tedarik zincirine daha fazla şeffaflık getirmek için ortak bir çaba sarf ediyor. Teknoloji firmaları Circulor ve Oracle, blok zinciri teknolojisini bu yaz başlarında başarılı bir denemenin ardından Volvo'nun pil üreticisi CATL’in tedarik zincirinde kullanıyor.

Volvo Başkanı Martina Buchhauser konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Hammaddelerimiz için her zaman etik bir tedarik zincirine bağlı kaldık. Blockchain teknolojisi ile tedarik zincirimizin tam izlenebilirliğini sağlamak ve tedarikçilerimizle yakın işbirliği yaparak ilgili riskleri en aza indirmek için bir sonraki adımı atabiliriz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.