Vite Coin (VITE) Nedir? Fiyatı, Piyasa Değeri ve Grafiği

Vite Coin (VITE) Nedir? Fiyatı, Piyasa Değeri ve Grafiği

Kısa zaman önce hızlı yükselişiyle adından söz ettiren Vite Coin yatırımcıların merak konusu oldu. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde altcoin’lerde önemli yükselişler yaşanmakta. Bu yükselişlerden nasibini alan VITE ise yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Son 24 saat içinde yüzde 520 oranında artış yaşayan Vite, adından sıkça söz ettiriyor.

Peki, VITE nasıl bir altcoin? Vitecoin, DAG tabanlı akıllı sözleşmeler kullanan bir platformun kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Önemli özellikleri arasında ise, sanal makine uyumluluğunu desteklemesi ve yatırımcılara farklı avantajlar sunmasını sayabilmekteyiz. En genel tanımıyla açıkladığımız Vite’yi yazının devamında daha detaylıca aktarıyor olacağız.

Vite (VITE) Coin Nedir? Nasıl Çalışır?

Vite Coin, basit token işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla kullanılan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkmakta. Bahsedilen token işlemlerinin yanında, akıllı sözleşme uygulamalarını kullanmak amacıyla da tercih edilebiliyor. Vite’yi tercih eden kullanıcılar, tokenleri ile staking işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Aynı zamanda Snapshot Block Producers bünyesinde oy vermek için de kullanılabiliyor.

Tüm bunlara ek olarak Vite; sıfır ücretli işlemleri kolaylaştırmak ve işlem hızını, güvenilirliğini ve güvenliği sağlamak amacıyla Snapshot Chain adı verilen bir yapıyı kullanıyor. DAG tabanlı bir akıllı sözleşme platformu olması da diğer özellikleri arasında yer alıyor. Vite’de yer alan Snapshot Chain, ağ fikir birliğine ulaşmak için HDPoS kullanırken, süper node’lar ise sadece stake ödülleri alıor ve işlem ücreti almıyor. VITE sanal makinesi, EVM ile uyumluluğu korurken, asenkron akıllı sözleşme dili olan Solidity++ ‘ı tercih ediyor.

Peki, diğer kripto para birimlerinden farklı olarak Vite Coin ne gibi avantajlar sunuyor, hangi özellikleri dikkat çekiyor? Aşağıda detaylıca aktardık.

  • DAG yapısı içerisinde akıllı sözleşmeler uygulayan ilk halka açık zincir özelliğini taşıyor.
  • İşlemlerin eş zamansız yapılmasını sağlayarak, kısa süre içinde işlem onayı ve düşük maliyetli akıllı sözleşme oluşturmayla yüksek işlem hızı hizmetini kullanıcılarına sunuyor.
  • Ücretsiz işlem modelini kullanıcılarına sunuyor.
  • Oluşabilecek güvenlik açıklarına karşı DAG uygulamalarını kullanıyor, işlem güvenliğini yüksek oranda korumayı amaçlayan bir anlık görüntü zincir modelini bünyesinde bulunduruyor.

Vite Coin Nasıl Satın Alınır?

VITE Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? Vite Coin geleceği? gibi sorular yatırımcılar tarafından çokça merak edilmekte. Coin çıktığı ilk yıllara oranla pek çok borsada sıralanmakta. Aşağıda sıralanan borsalardan coini temin edebilirsiniz.

  • Binance
  • Bittrex
  • OKEx
  • Upbit
  • Hotbit

Yukarıdaki borsalardan herhangi birine üye olarak coini satın alabilirsiniz. Platformlara kayıt olduktan sonra VITE/USDT, VITE/BTC, VITE/ETH gibi işlem çiftlerinden alım-satım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

VITE (VITE) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

[mcrypto id="24813"]

VITE Coin Fiyatı ve Piyasa Değeri

Yazının hazırlandığı sırada 1 Vite Coin fiyatı 1.71 Türk Lirası civarında seyretmekte. Uzun zamandır 0 – 0,4 TL dolayları arasında seyreden coin, son 24 saatte başarılı bir çıkış yakalayarak yüzde 520 oranında bir artış gösterdi. Tüm zamanların en yüksek değerini böylelikle görmüş oldu.

Piyasa sıralamasında henüz oldukça gerilerde yer alan VITE, toplam ₺456,373,595.31 değerinde işlem hacmine sahip. Piyasa değeri ise toplam ₺819,215,142.96 iken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise ₺1,729,222,021.13 civarındadır. 24 saatlik hacminde %76 oranında düşüş yaşamış ve ₺448,350,634 dolaylarına kadar gerilemiştir. Toplam arzı 1,012,007,397 VITE iken, bu miktarın dolaşımdaki değeri 479,436,287 VITE civarındadır.

VITE Coin Yorum

VITE aslında uzun zamandır stabil olarak seyreden bir coin olduğundan fazla bilinmeyen bir kripto para birimiydi. Ancak son 24 saat içinde yakaladığı büyük sıçrayışla yatırımcıların dikkatini çekmiş oldu. Bu sıçrayış genel olarak çoğu altcoin’de gözlemlenmekteydi. Vite diğer altcoinlerden farklı olarak kısa sürede daha fazla yükseldi.

VITE Coin Yorum VITE Coin Yorum

Yukarıdaki grafikte Vite verilerini görmekteyiz. Son 1 ayı içeren bu grafik aslında 1 ay önceden coinin kendini hazırladığına yönelik ipuçları bulunduruyor. 1 aydan önceki dönemde 0 – 0,4 dirençleri arasında seyrederken Mart ayının başında 0,4 direncini kırmayı başararak ufak çaplı yükselişlerle geleceğini önceden duyurmuş.

Piyasa sıralamasında 421. Sırada yer alan VITE geleceği için henüz bir şey söylemek oldukça erken olacaktır. Altcoin’lerin yukarı yönlü cesur atılımları olabileceği gibi, aşağı yönde çakılmalar yaşayabilecekleri de muhtemeldir. Bu yönelimler Bitcoin’e bağlı olarak değişebilir. Ancak bir günde yaşadığı artışla adından söz ettiren VITE, bundan sonraki dönemlerde de kısa vadeli olarak elde bulundurulabilecek coinlerden biri olabilir.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.