Verilere Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den Uzaklaşıyor!

Verilere Göre Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’den Uzaklaşıyor!

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)’in hisse fiyatına kanıt olarak bakan analitik şirketi Glassnode tarafından hazırlanan bir rapora göre, lider kripto para birimi Bitcoin’e yönelik kurumsal talepte azalışlar gözlemleniyor. Raporda yer alan verilere göre; Kanada'nın BTC borsasında işlem gören fonlarından iki tanesinin toplam varlığının geçen ayki toplama göre 8.037 adet BTC azaldığını gösteriyor.

Grayscale Bitcoin Trust ise, BTC tutan tröst kurumlarda, hisse alım satımına izin vermektedir. Fakat şirket hisselerinin BTC’nin net varlık değerinden sürekli indirimle işlem görmesinden dolayı, kurumsal yatırımcıların büyük fonlara ilgilerinin azaldığını söylüyor. Bybt’a göre de; yazının hazırlandığı sırada aktif alım ve satış hacimleri arasında uzun kısa oranı 0,75 seviyelerinde. Bu da zayıf yatırımcıların varlığına işaret ediyor.

Bu söylemlerin aksine, Capgemini araştırma enstitüsünün yeni yayınlanan raporunda, lider birim için şu anki durumunun “hala iyi göründüğü” öne sürüldü. Capgemini enstitüsüne göre; müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamada geleneksel olmayan ürünlere başvurmaları gerektiğini dile getirdi.

Bitcoin Yatırımcılar İçin “Geçici Bir Heves” mi?

JPMorgan tarafından yayınlanan ankete göre, lider kripto para Bitcoin hakkındaki görüşlerin ikiye bölündüğünü gösteriyor. Bitcoin.com, ankete katılan 3 bin kadar yatırımcının %49’unun BTC için “geçici bir heves” veya “fare zehri” şeklinde yorumda bulunduklarını yayınladıkları raporda tespit etti.

Ankete katılanların %42 kadarı ise lider birimin “kalmak için burada” olduğunu ve %9 kadarının da “önemli bir varlık” olacağını belirttiler. Bu durumda Bitcoin için yapılan anket cevapları, olumlu ve olumsuz olmak üzere ikiye ayrılmış durumda. İlerleyen günlerde yatırımcıların ne düşüneceği ise merak konusu oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.