Usta İsmin Dikkat Çektiği 2 Altcoin ve Piyasa Yorumu

Usta İsmin Dikkat Çektiği 2 Altcoin ve Piyasa Yorumu

Google Chrome’un oluşturulmasına yardımcı olan ve milyar dolarlık bir kripto koruyucusu kuran Galaxy Digital’in yeni CEO yardımcısı Mike Belshe izlediği Blockchain tabanlı 2 altcoin piyasasını paylaştı. Aynı zamanda da  bir ‘kripto kışının neden gerçekten faydalı olabileceğini belirtiyor.

Mike Belshe: Sonra Hayatımıza Bitcoin Girdi…

Seçkin bir kripto yöneticisi grubunun parçası olan Mike Belshe aynı zamanda hem Web 2.0 hem de Web 3.0’ın kurulmasına yardımcı olmuştur ve daha önceki zamanlarda Netscape, HP ve Google’da görev almıştır. Mike Belshe  Google’dan Galaxy’ye Belshe, 2006’da Google'a katıldı. Şu sıralarda Alphabet’in CEO’su olan Sundar Pichai ile gizli olan bir proje kapsamında yazılım mühendisliği görevini üstlendi. Bu proje çalışmaya başlamasından 2 yıl sonra web tarayıcısı olarak çalışmaya başlayan Google Chrome'un ta kendisidir. Belshe şunları anlatıyor:

 

Google’da çok eğlendim ve başka hiçbir yerde yapamadığım şeyleri yapmak zorunda kaldım. Ama kendimi her zaman yeni başlayan bir adam olarak gördüm ve sonra Bitcoin ortaya çıktı.

Altcoin Piyasası Büyümek için Yeterli Alana Sahip

Belshe 2011 yılında BitGo’yu kurdu. Bu şirketin amacı çok imzalı cüzdanlar sunarak kripto saklama hizmeti vermekti. Aynı zamanda  bir dijital varlık güven ve güvenlik şirketiydi. Kripto para endüstrisinin ilk milyar dolarlık antlaşması ise Galaxy'nin şirketi satın almasıdır. Belse konuşmasına şu sözler ile devam ediyor:

Wall Street açısından yaklaşıyorlar ve biz teknoloji ve güvenlik açısından yaklaşıyoruz. Bu alandaki nihai kazananlar, olgun ürünler ve yapılandırılmış ürünler sunabilecekler. Galaxy, gerçekten sağlam bir temel teknoloji platformu olmadan bunu yapamazdı ve BitGo'nun devreye girdiği yer burası.

Uzun Vadede Daha İyi Projelerin Gelmesi Kripto Kışı İle Mümkün Olabilir

Snoop Dogg'un sahibi olduğu NFT plak şirketi gibi ünlü projeler ve Dodge, Shiba Inu gibi projeler geleceği olmayan projeler kapsamında değerlendirildi. Belshe kripto paraların düşmeye devam etmesi kripto kışının uzun vadede daha iyi projeler ile yükselişe geçebileceğini belirtti ve 1990’ların sonundaki dot-com çöküşüyle alakalı bir karşılaştırma yaptı:

Şirketler her zaman rekabet edecek. İyiler hayatta kalır ve kötüler hayatta kalmaz. Kötülerin hala harika insanlar olan çalışanları var ve devam edip başarılı olabilecek fikirler üzerinde çalışıyorlar. 90’ların sonlarında Silikon Vadisi, Darwinist bir inovasyon yaklaşımının işe yaradığını kanıtladı. Bugün hayatımızın her yönünü etkileyen interneti bize getiren şey buydu ve aynı şeyin Blockchain için de olmasını beklemeliyiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.