Ünlü İsim ETH'un 1000 Dolar Bandına Gelebileceğini İfade Etti

Ünlü İsim ETH'un 1000 Dolar Bandına Gelebileceğini İfade Etti

Tron Vakfı’nın CEO’su olan ve TRX’in arkasındaki isim olarak bilinmekte olan Justin Sun, özellikle son günlerde yaşanan sert düşüşlerin arkasında çok kötü bir durumun olduğunu ifade etti.

ETH fiyatı zirve noktadan yüzde 50’den fazla düşüş yaşayarak önemli kayba sebep oldu. Justin Sun’a göre ise işlemlerin tasfiyeye devam etmesi halinde ETH 1000 dolar bandının altına kadar inebilir. Sun özellikle Çin Topluluğuna yönelik olarak yapmış olduğu açıklamada bu ihtimalin şimdilik ucuz atlatıldığını ancak ilerleyen dönemde bunun yine yaşanabileceğini vurguladı.

ETH İçin Dikkat Edilmesi Gerekiyor

Sun’ın ve Çin’in DeFi lideri olarak kabul edilen Shenyu’nun sosyal medya hesapları üzerinden gönderdikleri paylaşımlara bakıldığında Sun’ın 606 bin ETH’lik pozisyonun tasfiye edilmesine çok yaklaşmış olduğu görülüyor. Etherscan verilene de bakıldığında Justin Sun’ın tam olarak 606 bin ETH’yi teminat gösterecek bir şekilde 900 milyon dolarlık kredi çektiği de anlaşılıyor.

DeFi tabanlı kredilerde teminat olarak öne sürülen varlığın değeri çekilmiş olan kredinin belirli bir seviyesine kadar gerileme yaşasa da tüm pozisyon tasfiye oluyor ve böylece söz konusu ETH’ler de otomatik olarak satılmış oluyor. Sun’ın yaptığı açıklamalar bu yüzden önem taşıyor. ETH her ne kadar şu sıralarda yükseliş için iyi bir ivme yakalamış olsa da bu durumun yakında bozulma ve tersine dönme olanağı bulunuyor. Bu durumun önüne geçmek için ise seviyelerin yakından takip edilmesi önem taşıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.