Ünlü Analistten Korkutan Uyarı! Bitcoin Bu Seviyeyi Aşmazsa...

Ünlü Analistten Korkutan Uyarı! Bitcoin Bu Seviyeyi Aşmazsa...

Bitcoin'in (BTC) Mayıs 2021'deki çöküşünü doğru bir şekilde tahmin eden kripto stratejisti , en büyük dijital varlığın başka bir düzeltmeye hazır olup olmadığını görmek için BTC'nin fiyat hareketine bakılmasının fayda sağlayacağını ifade etti.

Kripto para analisti Dave  Wave, sosyal medya platformu twitter üzerinden, Bitcoin'in şu anda yükselen bir trend kanalında işlem gördüğünü ve Bitcoin'in 33.000 doların'ın en düşük seviyelerinden 30 günün en yüksek seviyesi olan 45.661 $'a yükselmesinin yüksek ihtimaller arasında olduğunu ifade etti.

Ünlü kripto analistine göre, yükselen trend kanalı, BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan şubat ayına kadar yüzde 50'ye yakın bir düşüş yaşadı.

Ünlü analist, bitcoin'in 40 bin dolar üzerinde kalmasının gerektiğinin altını çizdi.

“Sonuçta düzeltici bir kanal olabilecek şey için büyük test, 40.000 dolarlık alanı tutup tutmayacağıdır.”

Haberinin yazıldığı esnada , Bitcoin 38.748 dolardan işlem görmektedir.

Dave the Wave, bitcoin'in şuan düşüş trendinde olduğu ve gelmesinini beklendiği nokta aşağıdaki grafikte belirttiği 23.300 dolar'dır.

“Makro alanda fiyat henüz dipten çıkmış değil…”

40.000 dolarlık seviyenin önemini bir kez daha belirterek, eylül 2018 yılındaki fiyat hareketleri kıyaslamaya yapmaktadır.

“Karşılaştırma yapmam gerekirse, burada olduğumuzu söylerdim…”

Boğa piyasasının bitip bitmediği sorusuna dönecek olursak, net bir cevap formüle etmek zor. Ünlü kripto analisti 2018 ile karşılaştırdığında, bu da zaten ayı piyasasında olduğumuzun bir kanıtıdır. Kısacası bitcoin'in için 40.000 dolar hayati bir öneme sahip olduğunu ve bu noktanın üstüne çıkılmazsa daha da düşebileceğinin altını çizdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.