Uniswap Yeni Güncellemesini Yarın Hayata Geçiriyor

Uniswap Yeni Güncellemesini Yarın Hayata Geçiriyor

Uniswap yeni versiyonu ile birlikte yarın önemli bir güncelleme yapmış olacak. Yeni versiyonunda likiditeyi daha ileri götürmüş olacak ve alım satım risklerini de azaltacak.

Uniswap yayınlanacak olan bu versiyonu ile özellikle deneyimli DeFi kullanıcıları için önemli gelişmelerin sağlanmasına neden olacak. Geçen Mayıs ayında ikinci sürüme yükselmiş olan Uniswap, yeni protokol ile birlikte daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayacak. Bu durumda kullanıcılarına sağlamış olduğu likidite üzerinde daha fazla kontrol ve avantaj sunmuş olacak. ETH ağı üzerinden çalışan tokenlerin takas edilmesine izin veren ETH tabanlı DEX olan Uniswap bu sayede daha iyi bir deneyim sağlayacak.

Üç Yeni Önemli Özellik Gelecek

Uniswap V3 güncellemesi ile birlikte sisteme yeni özellikler dahil edilecek. Bu özelliklerden ilki gelecekteki fiyat hareketlerine yönelik bireysel beklentilerin hesaba katılmasındaki başarısızlığı ortadan kaldırmak olacak. Bu kapsamda yatırımcılar sonuçlara ulaşabilmek adına hat üzerinde çok daha fazla sermaye kullanmalarına gerek kalmayacak.

Diğer bir özellik ise daha fazla ücret katmanının sisteme dahil edilecek oluşu. Bu sayede trader’lar da işlemin başlatılmış olduğu ve  yürütüldüğü zaman arasındaki fiyatların değişmeye meyilli olan değişken varlıklara risk seviyelerini belirlemiş olacaklar. Son olarak ise gelecek olan güncelleme fiyatın güncel olmasını sağlamakta olan ve kötü veriler tarafından yanma riskini ortadan kaldıran daha kolay ve daha ucuz olacak oracle’lara dayanacak. Bu özellikler deneyimli DeFi tacirleri için avantaj yaratacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.