Türkiye Kripto Parayı En Çok Benimseyen Ülke

Türkiye Kripto Parayı En Çok Benimseyen Ülke

Kripto paranın kabul görmesini düşündüğümüzde, bu duruma genellikle Güney Kore, Japonya veya ABD'nin öncülük ettiğini varsayıyoruz. Ama Statista'nın son sonuçlarına göre hiç de öyle değil. Türkiye kripto parayı en çok benimseyen ülke. Kripto para birimleri dünyamıza girdi ve adeta Bitcoin ile yaşayıp Bitcoin ile soluyoruz. Aynı zamanda herkesten de böyle olmalarını bekliyoruz. Ancak, yüzdeler tüm nüfusa oranla hala düşük olsa da, kripto para biriminin en çok benimsendiği ilk beş ülkeye bir bakın.

Türkiye Kripto Parayı En Çok Benimseyen Ülke Türkiye Kripto Parayı En Çok Benimseyen Ülke

Türkiye Zirvede

Türkiye kripto parayı en çok benimseyen ülke. Belki de, Türklerin % 20'sinin bir derece kadar kripto paraya sahip olması şaşırtıcı değil. Devletin ve bankanın güvenliğinin düşük olduğu, para biriminin ani devalüasyonlara maruz kaldığı ve yöneticilerinin Birleşik Devletlerle ilişkilerinin zayıf olduğu ülkelerde, kripto para birimleri tavşan gibi ürüyor gibi görünüyor. Yönetim, her türlü içeriğe sansür uygular ve rakiplerini hapse atarsa, Türkiye kripto para biriminin kabul edilmesini en üst seviyeye çıkarmak için tüm bileşenlere sahip demektir.

Ancak ilginçtir, Bitcoin’in Google aramalarında en üst sıradaki ülkelere bakarsanız, Türkiye hiçbir zaman listede yer almaz. Bu duruma bakıldığında da zeki Türklerin halihazırda ne olduğunu ve nasıl satın alınacağını tam olarak bildikleri anlaşılıyor.

Brezilya İkinci Sırada

Brezilya, kuzey komşusu gibi ekonomik alanda pek de başarılı değil. Ancak, enflasyon Nisan ayında son dört yıl içindeki en yüksek oranına ulaştı. Aynı ayda, Brezilya 24 saatte 100.000 Bitcoin işlemi gerçekleştirerek bir rekor kırdı.  Bu 500 milyon dolara eşit olan bir işlemdi. Bankalarla savaş devam etmekte olan bir destan iken, ilerleme de kaydedilmekte.

Beklendiği gibi refah seviyesi yüksek ve ekonomisi gelişmiş olan ülkelerde kripto para kullanımı da oldukça düşük. Japonya listenin en sonunda yer alırken Güney Kore ise listede görünmüyor.

Coinbase'in ülkemizde faaliyete başlamasıyla ilgili habere buradan ulaşabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.