TON 'dan çıkan Mücbir Sebepler Maddesine Takılan Telegram'ın Yatırımcıları İade Bekliyor

TON 'dan çıkan Mücbir Sebepler Maddesine Takılan Telegram'ın Yatırımcıları İade Bekliyor

Telegram Open Network (TON) dan yapılan tam olarak 1.7 Milyar Doları bulan satışını Amerika Birleşik Devletler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yasa dışı olarak belirledi. Telegram'ın Kripto Para dünyasına girişi askıya alındı. Yasa dışı ilan edilen para söylentileri karşısında kullanıcılar endişeye kapıldı. Fakat Mücbir Sebepler Maddesi kullanıcılardan yana.

TON 'dan çıkan Mücbir Sebepler Maddesine Takılan Telegram'ın Yatrımcıları İade Bekliyor TON 'dan çıkan Mücbir Sebepler Maddesine Takılan Telegram'ın Yatırımcıları İade Bekliyor

16 Ekim tarihinde gerçekleşmiş olan Token dağıtımından sonra Telegram, acil bir müdahale ile yasaklama kararı çıkaran SEC' den büyük bir darbe yemesine rağmen yılmadan elinden geleni yapmaya çalışıyor. Telegram, Telegram Open Network çıkış tarihini ileri bir tarihe erteledi. Fakat satın alım ve satım sözleşmesinde yer almakta olan "Mücbir Sebepler" Maddesi ile yatırımcıların zor duruma düşmemesi adına gecikmelerde geri iade edilmesi gerekiyor. Yatırımcılar Telegram'ın Gram Token' lerden elde edilen gelirleri iade etmemesinden endişeli.

A.B.D Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bu zamana kadar bir çok projeyi piyasaya çıkmadan engelledi. Birçok projenin arkasında Durov Kardeşler gibi ve onlardan çok daha zengin aynı zamanda büyük iş adamları vardı. Nikolai ve Pavel kısa bir süre için de olsa SEC'e bulaşmaktan kendilerini alıkoymuş gibi görünüyor olsa bile, mevzu bahis SEC olduğu için her zaman bir sıkıntı çıkması olası.

Elindeki seçenekleri ele alarak mantıklı bir yol arayan Telegram, SEC'e yasalara dayanarak itirazda bulundu. Komisyonun emrinin iptalini isteyen bir karşı harekete geçti. İşletme Şirketi olan Telegram, 18 aydır yetkili kurumla temas halinde bulunduğunu fakat SEC'in ise engellerini tatbik etmek için son ana kadar beklemesini öne sürdü. Bu itirazı ile baş kaldıran Telegram bu işin peşini bırakmayacağını herkese gösterdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.